"Хочу бути схожим на батька": історії вихованців Львівського ліцею імені Героїв Крут

"Хочу бути схожим на батька": історії вихованців Львівського ліцею імені Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, в Україні відзначають День пам'яті Героїв Крут. Також це день Львівського ліцею імені Героїв Крут. Там вшанували пам’ять полеглих героїв та нагородили найкращих вихованців.

Суспільне поспілкувалося з ліцеїстами.

Герой України Богдан Дронов — випускник ліцею імені Героїв Крут. Він на фронті із 2015 року. Богдан отримав звання Героя України й орден "Золота Зірка" за успішну військову операцію.

"Цю форму я навіть досі обожнюю, тому що вона дійсно гарна й викликає захоплення. Ми з 9 по 11 рік, коли в них ходили, всі дівчата завжди хотіли познайомитись", – каже начальник відділення підготовки 57 окремої мотопіхотної бригади Богдан Дронов.

Захисник звернувся до ліцеїстів з побажаннями:

"Хотілося б побажати їм впевненості в собі, мужності й щоб вони не лише слухали старших, але приймали самостійні рішення. Тому що їхні помилки — це їхній досвід, а над кожним досвідом потрібно працювати і робити висновки".

Богдан Дронов
Богдан Дронов. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів

Богдан Яковенко навчається на другому курсі ліцею. Хлопець родом із Сіверська Донецької області. Приїхав до Львова у перші дні повномасштабної війни разом з мамою та братом. Його батько на той момент був за кордоном, але повернувся, коли дізнався про війну, та пішов захищати країну. Батько Богдана загинув на фронті у квітні 2022 року.

"Я весь той час знав, що йдуть якісь бойові дії десь, але після того, як загинув батько, я вже зрозумів дійсно, що це війна. Зараз вмирають люди і я маю якось теж готуватись", – розповідає Богдан.

Окрім навчання хлопець займається музикою.

"Цю гітару я купив до війни за декілька місяців. Це ще був 2021 рік, якраз я купував її з татом. В тата багато було раніше гітар. На жаль, вони залишились в окупації і після повномасштабного вторгнення, десь, напевно, в червні єдине, що вдалось вивезти — цю електрогітару. Зараз вона мені — єдина пам’ять про батька і минуле життя", — каже Богдан.

Богдан Яковенко
Богдан Яковенко. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів

Микита Аллеров навчається разом з Богданом. Він із Сімферополя, з сім’ї військовослужбовців. Микита мріє вступити до лав Нацгвардії та стати військовим ССО.

"Батько загинув і хочеться просто продовжити справу, бути схожим на батька", — каже Микита.

Микита Аллеров
Микита Аллеров. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів

За словами начальника ліцею Юрія Гусара, там навчається 430 вихованців. Сьогодні, 29 січня, у ліцеї вшанували пам’ять героїв, які у 1918 році зупинили більшовицький наступ на Київ, та сучасних військових, які протистоять армії РФ.

На початок