Україна та Угорщина домовилися створити спеціальну комісію для вирішення спільних питань щодо прав угорської нацменшини

Україна та Угорщина домовилися створити спеціальну комісію для вирішення спільних питань щодо прав угорської нацменшини

Україна та Угорщина домовилися створити спеціальну комісію для вирішення спільних питань щодо прав угорської нацменшини
Фото: Суспільне Ужгород

Під час зустрічі в Ужгороді 29 січня Дмитро Кулеба та Петер Сіярто домовилися створити спеціальну комісію, яка протягом десяти днів представить на розгляд урядів обох країн конкретне розуміння остаточного рішення спільних питань щодо прав угорської нацменшини.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

"Ми мали дуже відверту розмову — спочатку дуже довго говорили у вузькому форматі, потім у розширеному. Хочу підкреслити головну рису цієї розмови — це відвертість, щирість і при цій конструктивності", — сказав Кулеба.

Одна з ключових тем перемовин була про членство України в ЄС. У цьому контексті очільник МЗС відзначив рішення Угорщини піти на компроміс щодо відкриття перемовин з Україною на засіданні Євроради в грудні минулого року.

Міністр повідомив, що питанням прав нацменшин була присвячена значна частина зустрічі в Ужгороді.

"Ми відмотали цю історію від самих початків і зійшлися на позиції – і угорської, і української сторони, що ми хочемо це питання врегулювати добросовісно з обох сторін", — зауважив Кулеба.

За його словами, під час зустрічі Сійярто його перерахував перелік питань, які з точки зору угорської сторони потребують або роз'яснення, або уточнення, або додаткового рішення на рівні підзаконних актів.

"Ми домовилися про одну просту річ. Ми попросили угорську сторону надати нам вичерпний перелік питань, які у неї є до питання захисту прав представників меншин, ми цей перелік отримали. Дуже проста задача: через десять днів вона має представити на розгляд урядів обох країн конкретне розуміння, як і що з того переліку запитань, які ми отримали, вимагає рішення, або вже врегульовано, щоб ми внесли остаточну ясність", — заявив Кулеба.

Глава МЗС України уточнив, що раніше в питаннях нацменшин йшлося про ухвалення рішень у контексті членства України в ЄС, а "тепер ми хочемо мати цю дискусію на двосторонньому рівні", щоб "остаточно врегулювати питання, яке принципово вже вирішено в інтересах усіх нацменшин".

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок