"єВідновлення": у Макарівській громаді подали більше тисячі заявок на відновлення житла

"єВідновлення": у Макарівській громаді подали більше тисячі заявок на відновлення житла

єВідновлення: у Макарівській громаді опрацювали понад тисячу заявок на відбудову житла
"єВідновлення". ФОТО: колаж Суспільне Чернігів

У Макарівській громаді триває робота комісій з питань надання компенсацій мешканцям за зруйноване росіянами майно. Громада залучила понад 482 млн грн на відбудову житла за державною програмою "єВідновлення".

Про це повідомив у своєму Telegram Макарівський голова Вадим Токар.

За його словами, за програмою "єВідновлення" в громаді погоджені 903 заявки на поточний ремонт будинків на загальну суму 61,9 млн грн. Власникам передбачені виплати до 200 тисяч гривень.

61 домогосподарство отримає від 200 до 500 тисяч гривень на проведення капремонтів — погоджені заявки на суму 20,3 млн грн. Також у громаді затвердили 143 сертифікати на купівлю нового житла замість повністю зруйнованого росіянами. Загальна сума цих компенсацій становить 400 млн грн. Вадим Токар додав, що 6 мешканців Макарівської громади подали заяви, щоб отримати кошти на будівництво нового житла замість будинків, зруйнованих армією РФ. Подання заяв у "Дію" на виплату компенсацій за вже зроблений ремонт поки що недоступна. Макарівський голова нагадав, що подати заяву на компенсацію за зруйноване житло або ремонт можна у застосунку "Дія". Для тих, хто не вміє користуватись цифровим сервісом, є можливість звернутися до консультантів ЦНАПу за адресою: Макарів, вул. Сергія Корольова, 7.

У середині січня в Макарівській громаді відбулася перша купівля житла за сертифікатом, що був виданий за держпрограмою "єВідновлення".

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Із травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

1 серпня 2023 року на Київщині стартував другий етап програми "єВідновлення". Власники зруйнованого житла можуть подати заявку на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку.

Станом на середину грудня 2023 року, у 24 громадах Київської області жителі подали понад 2 тис. заявок на отримання житлових сертифікатів. 419 із них отримали позитивне рішення на загальну суму компенсацій понад 1,4 млрд грн.

Наприкінці січня 2024 року у програмі "єВідновлення" стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: йдеться про можливість відбудова будинків на своїй земельній ділянці. Це необов'язково має бути та сама земля, де раніше був знищений росіянами будинок.

На початок