Вчиться говорити та ходити. Історія 36-річного бійця, який проходить реабілітацію у Львові

Вчиться говорити та ходити. Історія 36-річного бійця, який проходить реабілітацію у Львові

Вчиться говорити та ходити. Історія 36-річного бійця, який проходить реабілітацію у Львові
Олексій Литовченко із дружиною Євгенією. Фото: пресслужба Першого медоб’єднання Львова

36-річний військовослужбовець Олексій Литовченко після черепно-мозкової травми проходить реабілітацію у Львові у реабілітаційному центрі "Незламні". Після травми чоловік заново вчиться ходити та говорити. Поруч з Олексієм – його дружина Євгенія.

У пресслужбі Першого медоб’єднання розповіли історію пацієнта.

36-річний Олексій Литовченко у мирному житті був будівельником. У 2014 році чоловік добровольцем брав участь в АТО. Згодом повернувся до цивільного життя. У 2022 році чоловік доєднався до лав 28-ї бригади імені Лицарів Зимового Походу. У її складі він брав участь у звільненні Херсону та боях на Донеччині.

Черепно-мозкову травму чоловік отримав улітку 2023 року на Бахмутському напрямку.

"Захисник саме копав окоп, як почався мінометний обстріл — це останнє, що він пам’ятає. Отямився лише в реанімації — через півтора місяця після поранення. Увесь цей час поруч була дружина Євгенія", – розповіли у пресслужбі медоб’єднання.

Вчиться говорити та ходили. Історія 36-річного бійця, який проходить реабілітацію у Львові
Реабілітація 36-річного Олексія Литовченка. Фото: пресслужба Першого медоб’єднання Львова

Внаслідок поранення у чоловіка була пошкоджена ліва півкуля головного мозку, яка відповідає за пам'ять, мову та письмо. Коли Олексій опритомнів — не говорив, не ходив і мало що пам’ятав.

Тривалий час військовослужбовець лікувався у Харкові. Згодом поїхав на реабілітацію до Львова, де з ним працювала команда спеціалістів: фізичні терапевти, терапевти мови та мовлення, психо- та ерготерапевти. "Коли Олексій поступив до нас, то був повністю залежний від дружини. Все, що він самостійно міг — це хіба підвестися з ліжка. Він не тримав баланс та не мав координації. Ми одразу склали індивідуальний реабілітаційний план. І щойно Олексій почав показувати результат — ми перейшли на високоінтенсивні тренування з ним”, — розповідає фізичний терапевт Андрій Новосад.

Вчиться говорити та ходили. Історія 36-річного бійця, який проходить реабілітацію у Львові
Вчиться говорити та ходили. Історія 36-річного бійця, який проходить реабілітацію у Львові. Фото: пресслужба Першого медоб’єднання Львова

У центрі "Незламні" Олексій вже чотири місяці. Він навчився ходити. Також є результати від занять із терапевтом мови та мовлення.

"Незламний захисник щодня наново опановує вміння говорити, читати, писати та запам'ятовувати. А ще він багато посміхається. У відновлення Олексія дуже вірить його родина: кохана дружина та син, який чекає на повернення тата і мами додому — до Одеси", – додали у пресслужбі медоб’єднання.

На початок