Виправдовує війну проти України: "чиновниці" і пропагандистці з Криму загрожує 12 років ув'язнення за двома статтями

Виправдовує війну проти України: "чиновниці" і пропагандистці з Криму загрожує 12 років ув'язнення за двома статтями

"Голова" проросійської громадської організації Українська громада Криму Анастасія Гридчина
"Голова" проросійської громадської організації "Українська громада Криму" Анастасія Гридчина. Фото: t.me/radiocrimea

"Заступниці голови Комітету із законодавства" окупаційного кримського парламенту та пропагандистці повідомлено про підозру за двома статтями. Вона публічно підтримує дії держави-агресора та виправдовує війну проти України.

Про це повідомила прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

"Представляючи інтереси ворога, здійснювала інформаційну діяльність, що спрямована на ослаблення національних інтересів України, підтримку держави-агресора, виправдовування та заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України", — йдеться у повідомленні.

Їй оголошено підозру за ч. 3 ст. 436-2 ККУ (Виправдовування збройної агресії РФ проти України та глорифікація її учасників) та ч. 6 ст. 111-1 ККУ (Колабораційна діяльність). За це підозрюваній загрожує до 12 років позбавлення волі.

У відомстві не вказали її ім'я, але джерела Суспільного Крим підтвердили, що йдеться про Анастасію Гридчину, яка почала співпрацю з росіянами одразу після окупації Криму.

Наразі Гридчина є головною редакторкою пропагандистського інформагентства "Крым сегодня", "головою" проросійської громадської організації "Українська громада Криму" та "заступницею голови Комітету із законодавства Державної Ради РК".

До того ж, вона сама неодноразово виступала у російських ЗМІ, в яких підтримувала незаконні дії загарбників та поширювала російські наративи про "повернення додому" українських територій, а сама Україна нібито "загниває у націоналізмі та пригніченні російськомовного населення".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок