Військовий Іван Гоменюк презентував у Франківську книгу про історію Галичини, Буковини та Закарпаття

Військовий Іван Гоменюк презентував у Франківську книгу про історію Галичини, Буковини та Закарпаття

Військовий Іван Гоменюк презентував у Франківську книгу про історію Галичини, Буковини та Закарпаття
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську презентували книгу "Мурашник. Нотатки на манжетах історії Галичини, Буковини та Закарпаття". Автор видання — військовослужбовець Збройних сил України Іван Гоменюк. Модерував презентацію професор Прикарпатського університету Іван Монолатій, повідомив кореспондент Суспільного з місця події.

"Я хотів висвітлити цілісний погляд на ці землі. Можливо, ще й тому, що мав досвід спілкування з людьми, які не сидять у соцмережах чи далекі від книжок. Умовно кажучи, це — київська тероборона, тобто звичайні люди, які пішли воювати добровольцями. Вони насправді не дуже знають історію заходу України. Я просто хотів зробити свій внесок", — розповідає Іван Гоменюк.

Автор створив цю книгу на основі попередніх напрацювань, коли перебував у відпустці від служби в ЗСУ. Іван Гоменюк каже: йому особисто цікава доба, про яку написав.

"Я беру вже від того періоду, де більш-менш зрозуміло, що відбувалося, власне, від приходу Габсбургів. І я хотів показати, наскільки цікава історія цих земель на захід від Збруча, де жили українці, а поряд з ними й інші народи", — говорить автор.

У книзі Іван Гоменюк неодноразово згадує український рух на території сучасної Івано-Франківської області. До прикладу, молодіжні громадські організації, перша "Січ", заснована Кирилом Трильовським, пластові гуртки.

Презентація книги Івана Гоменюка
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Модератор презентації, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Іван Монолатій каже: "Книга фактично показує й імперський простір, і постімперський. Він також є дуже важливим, бо демонструє національно-визвольну боротьбу. Показує це все в комплексі, не лише Галичину, але й Буковину і Закарпаття, що дуже важливо. Тобто робить якусь таку соборність у цьому сенсі".

Іван Монолатій говорить: автор створив потрібну науково-популярну книгу.

"Цікаво підібраний ілюстративний матеріал. Є рекомендована література, яка буде орієнтувати читача вже в якісь більш серйозні наукові розвідки, серед яких є праці прикарпатських науковців", — каже Монолатій.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок