Реабілітація на Тернопільщині: в скількох лікарнях можна пройти

Реабілітація на Тернопільщині: в скількох лікарнях можна пройти

Реабілітація військових
Реабілітація бійців у медзакладі Тернополя. Фото: Суспільне Тернопіль

12 медичних закладів Тернопільщини законтрактували послуги стаціонарної реабілітації з Національною службою здоров’я України на 2024 рік. Це на одну лікарню більше, аніж минулого року. Наразі прийом заявок від медзакладів, які хочуть законтрактувати послуги з реабілітації, триває.

Про це під час брифінгу в Тернополі повідомила директорка НСЗУ Наталія Гусак. За її словами, послуги амбулаторної реабілітації наразі законтрактували 14 медзакладів, це на 2 більше, ніж у 2023 році.

"Приймаємо пропозиції на контрактування за трьома пакетами: реабілітація в стаціонарних умовах, реабілітація в амбулаторних умовах, а також працюємо над тим, щоб доступ до реабілітації мали немовлята і це є окремим пакетом у НСЗУ".

Наталія Гусак, голова НСЗУ
Голова НСЗУ Наталія Гусак під час брифінгу в Тернополі. Фото: Суспільне Тернопіль

Минулого року на Тернопільщині амбулаторну реабілітацію надавали 12 медзакладів охорони здоров’я, каже Наталія Гусак. За кожен реабілітаційний цикл НСЗУ сплачувала 10 тисяч 800 гривень.

"Якщо говорити про стаціонарну реабілітацію, то в 2023 році її надавали 11 закладів. В залежності від того, чи це комплексна послуга, чи це послуга за одним напрямком, тариф сягав 33 тисяч гривень. У 2024 році ми дещо переформатували оплату реабілітації. Ми будемо оплачувати за рівень складності. Там, де є наші хлопці та дівчата, які отримали травму на війні, мають ампутації, мають складні травми спинного мозку, то вони матимуть найдорожчу реабілітацію, яка коштуватиме більше, ніж у минулому році. Якщо множинні травми, то це більше 50 тисяч гривень".

Загалом за 2023 рік у Тернопільській області реабілітацію пройшли майже 12 тисяч пацієнтів, розповіла директорка НСЗУ.

Медзаклади, які законтрактували послуги з реабілітації
Медзаклади Тернопільщини, які законтрактували послуги з реабілітації. Скриншот із дашборду на сайті НСЗУ

Дізнатися, які саме заклади законтрактували послуги з медичної реабілітації, можна на сайті НСЗУ.

"Ми розуміємо актуальність і необхідність цих послуг, ми розвиваємо їх, але одночасно з цим ми непохитні стосовно вимог до закладів охорони здоров’я, які мають контрактуватися за цими послугами. Тому що всі ті вимоги, які ми виставляємо до закладів, вони насамперед є такими, що формують якість медичної послуги. І тому в цьому напрямку ми говоритимемо з головами громад, тому що іноді хочуть збільшити фінансування, розвивати нові послуги, не думаючи вкладають інвестиції, а потім бачать, що і людей на цю послугу немає, і медичних працівників теж. Детальну інформацію щодо закладів, які законтрактували послугу реабілітації, та те, як розвиватимуться послуги реабілітації також обговоримо з головами громад і керівниками медичних закладів".

Брифінг голови НСЗУ Наталії Гусак
Брифінг голови НСЗУ Наталії Гусак під час візиту до Тернополя. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, голова НСЗУ Наталія Гусак приїхала до Тернополя, щоб поспілкуватися з головами громад області. Зокрема, за її словами, говоритимуть про використання грошей від НСЗУ, результати моніторингу щодо якості надання послуг у медзакладах, які котрактують послуги в НСЗУ, а також про реалізацію проєкту "Доступні ліки", зокрема у сільській місцевості.

На початок