З війни — на лікарняне ліжко: як на Черкащині ставлять на ноги військових

З війни — на лікарняне ліжко: як на Черкащині ставлять на ноги військових

Військовослужбовець Олександр Загороднюк із Чернівців пішов до лав ЗСУ добровольцем рік тому. Погано почувався ще до війни, але не знав, що це хвороба серця. У черкаський медзаклад потрапив з поля бою.

Нині Олександра готують до виписки, пригадав, що погано почувався і до війни.

"У мене постійно задишка була і голова крутилася. А також із носа кров ішла, не міг той бронік носити. Мене лейтенант хороший послав сюда на обстеження, дай йому боже здоров’я. Наш лікар каже після обстеження: Саша, вам потрібно терміново робити операцію. Навіть не думайте, щоб пізно не було, бо вам треба клапан міняти. І через три тижні поміняли мені клапан", — пригадав Олександр.

Став на захист країни попри проблеми з серцем: у кардіоцентрі ставлять на ноги військових
Фото: Суспільне Черкаси

Після медичних обстежень, розповів завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба, військовому замінили клапан. Операція була складною.

"Ми використовували спеціально методику неінвазивне втручання на мітральному клапані, при якій ми виконали це втручання через один із міжреберних просторів".

У кардіоцентрі в Черкасах ставлять на ноги військових
Фото: Суспільне Черкаси

Військовослужбовець Микола Крутогуз приходить до лікарні на плановий огляд після виписки. У перші дні повномасштабної війни повернувся з-за кордону, щоб захищати країну.

"Бо війна почалася велика, то й повернувся. Коли я їхав сюди, то всі їхали туди. Ким робив, туди й потрапив — водієм у 57 бригаду. Бо на той час не вистачало ні водіїв, нікого тоді не вистачало".

Утім на службі почав нездужати:

"Піднялась температура, на ранок піт. Мене було понад 90 кілограмів, лишилося трохи більше ніж 60. Схуд сильно".

У Черкаському кардіоцентрі ставлять на ноги військових
Фото: Суспільне Черкаси

До медзакладу потрапив у складному стані, розповів про пана Миколу лікар Олег Журба.

"Гемоглобін був вже 60. По суті це септичний стан, при якому в нього було уражено два клапани, на них була інфекція, клапани були не компетентні. Це інтоксикація потрохи доводила до негативних наслідків. Могло взагалі закінчитися для нього дуже-дуже катастрофічно. Цьому пацієнту було виконано протезування двох клапанів при інфекційному ендокардиті".

Військовослужбовці до цього медзакладу звертаються регулярно, додав пан Олег. Їм надають допомогу безоплатно:

"Ми зараз, через те, що всіх військових військово лікарські комісії дуже ретельно обстежують. Це диспансеризація. І ми почали виявляти багато патологій. І клапанні вади, і гіпертрофічні кардіоміопатії, і ураження коронарних артерій. Тому ми надаємо допомогу всю і кардіологічну, і кардіохірургічну всім військовослужбовцям".

У кардіоцентрі в Черкасах безоплатно лікують військових
Фото: Суспільне Черкаси

Нині про службу нагадують фото, розповідає військовий Олександр. Тому з новими силами готовий повертатися до строю.

"Завтра йдемо на ВЛК, вже мене туди відправляють. Не знаю, що там скажуть. Ну я думаю, що трішки треба підлікуватися і потім я хочу туди, захищати", — поділився планами пан Олександр.

Як на Черкащині ставлять на ноги військових з хворобами серця
Фото: Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок