Комплексна система відеоспостереження Києва захищена і закрита — КМДА про "китайські очі" на українських вулицях

Комплексна система відеоспостереження Києва захищена і закрита — КМДА про "китайські очі" на українських вулицях

Комплексна система відеоспостереження Києва захищена і закрита
Камери спостереження. Фото: Gettyimages (ілюстративне)

Комплексна система відеоспостереження Києва захищена і використовує власну закриту мережу збереження даних. А це означає, що передача інформації з відеокамер виробнику чи іншим стороннім особам — неможлива.

Так керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич прокоментував інформацію оприлюднену у ЗМІ щодо китайських камер відеоспостереження Hikvision, які, зокрема, встановлені й у Києві.

"Хочу підкреслити, що комплексна система відеоспостереження Києва використовує власну закриту мережу. Це означає, що передача інформації виробнику чи іншим стороннім особам неможлива", — йдеться у дописі посадовця.

Петро Оленич запевняє, що система регулярно перевіряється відповідними органами безпеки, працює понад 5 років і жодних подібних інцидентів за цей час не фіксували.

Раніше повідомлялося, що в Україні тисячі китайських камер знімають все, що відбувається на вулицях, державних і приватних об’єктах. Інформація з них може потрапляти на китайські сервери. До того ж такі камери мають чимало вразливостей до хакерських атак.

Також журналісти "Схем" повідомили, що тисячі камер відеоспостереження з програмним забезпеченням від російського виробника TRASSIR/DSSL, встановлені по всій Україні, могли роками передавати інформацію з них на сервери, розташовані у РФ.

На початок