Зачинені на ремонт станції київського метро продовжують цілодобово працювати як укриття — КМДА

Зачинені на ремонт станції київського метро продовжують цілодобово працювати як укриття — КМДА

Зачинені на ремонт станції київського метро продовжують цілодобово працювати як укриття
Вхід у станцію метро Теремки. Київ, 9 грудня 2023 рік. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

Жодного дня станції метро "синьої лінії" не були зачинені для людей, які приходять сюди як в укриття, рятуючись від російських обстрілів. Київський метрополітен є підприємством подвійного призначення — забезпечує перевезення пасажирів і працює як цілодобове укриття для киян.

Про це інформує офіційний портал Києва з посиланням на начальника "Київського метрополітену" Віктора Брагінського.

"Звертаюся до киян: отримуйте інформацію з офіційних ресурсів міської влади, а не з анонімних Telegram-каналів та інших сумнівних джерел. А політиків і медійників закликаю не маніпулювати на темі безпеки й відповідально ставитися до того, що ви говорите і пишете. Адже йдеться про безпеку мешканців нашого міста", – цитує КМДА Брагінського.

У КМДА додають, що київський метрополітен є підприємством подвійного призначення — забезпечує як перевезення пасажирів, так і надійне цілодобове укриття для сотень тисяч киян.

Водночас, як стверджує Брагінський, публічні заяви деяких політиків про нібито закриття станцій ввели містян в оману.

"Через це люди думали, що не можуть скористатися ними як укриттями і не йшли туди під час повітряних тривог", — заявив посадовець.

Що відомо про ремонт тунелю київського метро

8 грудня 2023 року в Києві закрили кілька станції метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди їздять від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".

Попередньо причиною назвали розгерметизацію тунелю та появу тріщин в стінах. Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення підземки.

9 грудня Державна комісія ТЕБ та НС дозволила використовувати як укриття станції та вестибюлі закритої гілки столичного метро. Відповідним відомствам доручили додатково перевірити безпеку таких укриттів.

Із 8 грудня минулого року від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" курсує наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки.

Із 12 грудня змінюються два маршрути громадського транспорту між станціями метро "Либідська" та "Деміївська". Це автобус №2-М та тролейбус №12. Із 13 грудня, від станції метро "Либідська" до станції метро "Деміївська" організували рух тимчасового автобусного маршруту № 60.

Також від 13 грудня в метро запрацював "човниковий" рух між станціями "Теремки" та "Деміївська". 14 грудня Київрада проголосувала за те, щоб пасажири метро не переплачували за вимушену пересадку через закриті станції підземки. З 18 грудня запровадили механізм компенсації "зайвих" поїздок.

На початок