У Борисполі незаконно вивели землю із комунальної власності: підозрюють кадастрового реєстратора

У Борисполі незаконно вивели землю із комунальної власності: підозрюють кадастрового реєстратора

Київська обласна прокуратура скерували до суду звинувачення стосовно одного з працівників відділу Головного управління Держгеокадастру Києва та області. Його підозрюють у незаконному виведенні землі із комунальної власності Бориспільської громади.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що державний кадастровий реєстратор на підставі заяви акціонерного товариства умисно вніс виправлені відомості до Державного земельного кадастру. Таким чином він незаконно змінив межі земельної ділянки в центрі Борисполя за рахунок земель комунальної власності.

"При цьому службовець достовірно знав, що технічна документація, надана товариством, не відповідає вимогам законодавства. Через це вказана земельна ділянка вартістю понад 900 тис. гривень вибула без належних на те правових підстав з комунальної власності", — йдеться у повідомленні.

За ч. 3 ст.362Несанкціонована зміна інформації, яка обробляється в автоматизованих системах Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує до шести років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громади Києва

Міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним рішення Київради. На його підставі товариство орендувало земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів.

Також прокурори відстояли в суді право киян на земельну ділянку прибережної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов'язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара.

До столичної громади повернулася і земельна ділянка у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Прокуратура повернула громаді Києва землі ландшафтного заказника "Совська балка". Вартість земельної ділянки становить понад 390 млн грн.

На початок