У Кропивницькому вимагають повернути громаді земельну ділянку біля річки

У Кропивницькому вимагають повернути громаді земельну ділянку біля річки

У Кропивницькому прокуратура в суді вимагає повернути тисячу квадратних метрів землі біля річки з приватної власності у комунальну. Йдеться про ділянку на Козачому острові, яку новий власник огородив парканом. Суспільне відвідало судове засідання.

Прокуратура звернулась у суд, бо вважає, що при виділенні землі у прибережній захисній смузі річки міськрада порушила закон. Будівництво може призвести до знищення річки, сказала прокурорка Катерина Клюкіна.

"Земельні ділянки у прибережній захисній смузі слугують для охорони поверхневих вод об’єктів від забруднення та збереження їх водності".

Власник землі проігнорував судове рішення про заборону будівництва. За цим фактом відкрили кримінальне провадження. Якщо провину доведуть, йому загрожує штраф від 3,5 тисяч гривень до 8,5 тисяч, сказала прокурорка Зоя Федунець.

"Власник земельної ділянки всупереч цій забороні поставив паркан. Кропивницькою окружною прокуратурою зареєстроване кримінальне провадження щодо використання майна, на яке накладено арешт. У цивільному суді головним покаранням, в лапках, для відповідачів є скасування права приватної власності".

Скасувати рішення про заборону будівництва просить в апеляційному суді адвокат власника землі Андрій Глазков. Сказав, що його клієнт купив землю законно.

"Коли ця земельна ділянка виставлялась на аукціон, не було ніяких судових спорів. Прокуратура абсолютно нічого не робила. Зазначене обмеження сторони відповідача у праві користування цією земельною ділянкою після придбання її на аукціоні є порушенням його прав власності".

Земельну ділянку передали у приватну власність рішенням міської ради у 2008 році, сказав керівник пресслужби міськради Сергій Якунін.

"Як присадибну земельну ділянку. Як повідомили в управлінні державного будівельно-архітектурного контролю міськради, оскільки ця ділянка перебуває у прибережній зоні, то жодних дозволів на виконання будівельних робіт не надавали".

Арешт ділянки на час розгляду справи законний, сказала прокурорка Катерина Клюкіна.

"В апеляційній скарзі відповідач вказує на свій намір будівельних робіт або розпоряджання спірною земельною ділянкою. Вказана спірна ділянка перебуває у межах земель водного фонду. З огляду на норми чинного законодавства, такі земельні ділянки не можуть перебувати у приватній власності".

Колегія суддів ухвалила рішення не скасовувати арешт земельної ділянки на час розгляду справи, сказав суддя Олександр Дуковський.

"Постанова апеляційного суду набуває законної сили з дня ухвалення. Може бути оскаржена до Верховного Суду".

Адвокат власника ділянки сказав, що коментувати рішення суду без узгодження з клієнтом не буде. Його на засіданні не було.

На початок