"Закусочна" vs теплотраса: у Рівному нарікають на будівлю в спальному мікрорайоні

"Закусочна" vs теплотраса: у Рівному нарікають на будівлю в спальному мікрорайоні

"Закусочна" vs теплотраса: у Рівному нарікають на будівлю в спальному мікрорайоні Суспільне

Майже пів року тривають перемовини "Рівнетеплоенерго" із власником будівлі, яка стоїть на центральній теплотрасі, де замінюють труби. На підприємстві пояснюють: будівля не заважає, але за правилами експлуатації будувати у цій зоні заборонено. Мешканці сусідніх багатоповерхівок нарікають на діяльність закладу, називаючи його "наливайкою", а міськрада подала на власника до суду.

Де ця локація

Йдеться про мікрорайон "Північний", там замінюють труби. Будівля не заважає цьому етапу планових робіт, – пояснює технічний директор "Рівнетеплоенерго" Олександр Ющук. Але те, що об'єкт знаходиться на центральній тепломережі, до якої під'єднаний увесь мікрорайон і частина району Льонокомбінату, називає порушенням.

"Закусочна" vs теплотраса: у Рівному нарікають на будівлю в спальному мікрорайоніСуспільне

"Десь метрів 10-20 не дійдемо до самої будівлі. А взагалі вона, звичайно, заважає. Є такі правила технічної експлуатації, де в охоронних зонах, а це 3 метри, не можна не те, що генделики ставити, а й дерев садити," – коментує технічний директор "Рівнетеплоенерго" Олександр Ющук.

Перемови з власником підприємство веде все пів року.

"Закусочна" vs теплотраса: у Рівному нарікають на будівлю в спальному мікрорайоніСуспільне

"Він, якби, й розуміє, але компромісу поки що не знайшли. Тут два варіанти: або мережу винести за межі будівлі, або будівлю перенести. Все, відповідно, за його кошти," – додає Олександр Ющук.

Частина сусідів – не в захваті

Претензії до цього закладу без вивіски має і Алла Гарматій, яка живе у сусідній багатоповерхівці за адресою Коновальця, 14.

"Закусочна" vs теплотраса: у Рівному нарікають на будівлю в спальному мікрорайоніСуспільне

"Спочатку це був магазинчик, де зрідка наливали. А от вже років напевно 5, може більше, це вже нічим не прикрита наливайка. Хтось розпиває спиртне в магазині, хтось під ним, а хтось іде на оцей бордюр, під наш під'їзд, вхід у підвал – це одночасно й туалет, і наливайка, і місце відпочинку," – розповідає Алла Гарматій.

"Закусочна" vs теплотраса: у Рівному нарікають на будівлю в спальному мікрорайоніСуспільне

За півтора року на посаді голови ОСББ "Арсен" Любов Колбасюк надіслала у міську раду чотири звернення щодо діяльності цього закладу.

"Мені невідомо, хто його побудував і як воно могло з'явитися на теплотрасі. Хто дав дозвіл – це нонсенс. І не знаю, чому міська рада не може вирішити це питання. Мені кажуть, що справа знаходиться в суді. Ну й ми чекаємо. Чи дочекаємося", – додає Любов Колбасюк.

Місто – судиться

Начальник міського управління земельних відносин Сергій Таргоній пояснив, що в лютому 2020-го року Рівнерада не поновила договір оренди підприємцю для обслуговування даної будівлі. А також звернулася із позовом до суду, щоб скасувати право власності на об'єкт нерухомого майна.

"З самого початку міська рада виділяла дану земельну ділянку для обслуговування павільйону ще у 2000-му році. При передачі земельної ділянки це не був об'єкт нерухомого майна, це був кіоск, тобто тимчасова споруда. Право власності на об'єкт нерухомого майна було зареєстроване виконавчим комітетом Грушвицької сільської ради. І, на думку міської ради, це незаконно було зареєстровано," – додає Сергій Таргоній.

Позиція підприємця

Заклад громадського харчування "Закусочна" – так пояснює напрям роботи Олександр Красько. А себе називає підприємцем, який здійснює тут свою діяльність. Пояснює, що спочатку він взяв цю будівлю в оренду і поступово викупив. Але права власності не набув, бо справа по цій будівлі наразі перебуває в суді.

"Закусочна" vs теплотраса: у Рівному нарікають на будівлю в спальному мікрорайоніСуспільне

"Подали позов і до кінця ми цю операцію не можемо здійснити. І виходить так, що воно знаходиться в тій тепломережі, але ж і мене треба зрозуміти, бо, можливо, десь двокімнатну квартиру мені воно вартувало. І я оце сплачував і сплачував. А що матиму на виході?" – каже Олександр Красько.

Підприємець запевняє, що готовий шукати компроміс не лише з "Рівнетеплоенерго", а й з мешканцями сусідніх із його закладом будівлі. Але компроміс має бути таким, який би задовольнив обидві сторони.

"З вигляду вона не дуже презентабельна, я це розумію. І готовий також іти на її покращення. Але ж розумієте, поки не буде якогось остаточного рішення... Я ж і так вклав туди великі кошти і зараз іще його підмалювать. А потім як скажуть розбирати. Треба спочатку вирішити питання," – додає підприємець.

Але є ще жінка..

Рівнерада позивається не до Олександра Краська, бо він так і не набув права власності. А до іншої підприємиці, яка і досі є юридичною власницею цієї будівлі, – пояснив начальник міського управління земельних відносин Сергій Таргоній.

З цією жінкою Суспільному зв'язатися не вдалося. Знайдений у відкритих джерелах телефон не відповідав. Судове засідання у цій справі призначене на 29 жовтня.

Авторка: Валентина Гордич

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди