Виправдовував військове вторгнення та чекав на "русскій мір": на Вінниччині затримали проросійського пропагандиста

Виправдовував військове вторгнення та чекав на "русскій мір": на Вінниччині затримали проросійського пропагандиста

До п'яти років позбавлення волі загрожує мешканцю Тульчина, що на Вінниччині, якого підозрюють у виправдовуванні російського вторгнення та поширенні кремлівської пропаганди у соцмережі.

Як повідомляють на Facebook-сторінці Управління СБУ у Вінницькій області, чоловік — уродженець РФ, колишній радянський військовий. У своєму акаунті в забороненій в Україні соціальній мережі "Однокласники" він поширював прокремлівську пропаганду. Зокрема, у дописах він підтримував так звану "Спеціальну військову операцію" та "необхідність очищення України від нацистів".

Після початку повномасштабного вторгнення РФ чоловік виявив прихильність до "русского міру" та поширював антиукраїнський контент у соцмережі. Він відкрито підтримував росіян, цитував Путіна і Кадирова та захоплювався "бойовими подвигами" окупантів, які начебто протистоять "українським націоналістам".

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили чоловікові про підозру за ст. 436 (розповсюдження матеріалів із закликами до агресивної війни) та ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України. За ці дії підозрюваному загрожує до п'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі триває досудове розслідування.

На початок