Отримав поранення під Бахмутом: історія тернополянина з позивним "Піфагор"

Отримав поранення під Бахмутом: історія тернополянина з позивним "Піфагор"

Андрій Леськів із позивним "Піфагор"
Боєць із Тернополя Андрій Леськів. Фото: Суспільне Тернопіль

21-річний військовослужбовець Андрій Леськів з позивним "Піфагор" лікується в одному з медзакладів Тернополя. У бою під Бахмутом хлопець отримав поранення в ногу, після чого втратив 9 сантиметрів кістки. Свою історію "Піфагор" розповів Суспільному.

Андрій Леськів — споряджаючий артилерійської батареї 67-ї механізованої бригади. З перших днів повномасштабної війни разом з друзями поїхав до Києва, де вступив до лав тероборони.

"Як звільнили Київ, ТРО "Карпатська січ" передислокувалась на Харківщину, там ми теж займалися охороною бази, ми хотіли чогось більшого, бути в лавах ЗСУ, захищати Україну вже на фронті. Першого травня я був мобілізований до лав ЗСУ в лавах ДУК ПС".

Андрій Леськів із побратимами
Андрій Леськів із бійцями та бійчинею 67 ОМБр ДУК. Фото з особистого архіву Андрія Леськіва

Андрій Леськів розповідає, в бою допомогли навички, які отримав у громадській організації "Сокіл". До неї приєднався в 16 років. Боєць каже, там знайшов друзів, із якими пішов на фронт.

"Ближче до 2021 року я почав брати активну участь у навчаннях, у військово-патріотичних вишколах. Більше долучався до організаційної роботи. Доречі, у військово-громадській організації "Сокіл" ми проводили багато вишколів і перед початком війни я купив бронежилет. Цей жилет був куплений не з метою, щоб вступати до армії, а щоб навчатися. Але через тиждень він мені знадобився вже для захисту".

Андрій Леськів із прапором ГО "Сокіл"
Андрій Леськів із побратиммами тримають прапор ГО "Сокіл". У цю організацію він вступив у 16 років. Фото з особистого архіву Андрія Леськіва

На бахмутському напрямку боєць отримав поранення в гомілку. Зараз його нога коротша на 9 сантиметрів, каже Андрій Леськів.

"Мене поранило 14 травня 2023 року. Це було поранення лівої гомілки. Зламало обидві кістки, потім мені вкороти ногу, зараз вона коротша і я чекаю на її видовження. Коли мене поранили на позиціях, зі мною були мої побратими, які мені допомогли, наклали мені турнікети, оскільки я був у такому стані, що навіть забув, де в мене зберігались турнікети. Побратими наклали їх і виконали евакуацію до медеваку".

Боєць каже, попереду його чекають операції та рік реабілітації, аби відновити ногу.

"У мене стоїть стрижневий АЗФ (апарат зовнішньої фіксації ред.), через що я не можу одягати звичайний одяг, тому мені волонтери пошили такий, який розщіпається. Повністю перероблена термобілизна, яку переробляла мама. Також спеціальна шкарпетка, яка дозволяє мені одягати, оскільки стопа теж зафіксована".

Андрій Леськів із побратимами
Андрій Леськів із побратимами. Фото з особистого архіву Андрія Леськіва

На початок