Британія має навчити "цивільну армію" та готуватися до можливої сухопутної війни з Росією — генерал Сандерс

Британія має навчити "цивільну армію" та готуватися до можливої сухопутної війни з Росією — генерал Сандерс

Сер Патрік Сандерс
Британський генерал сер Патрік Сандерс, начальник Генерального штабу, виступає з промовою у Туреччині, 24 квітня 2023 р. Фото: AP/Emrah Gurel

Велика Британія повинна підвищити свою військову готовність до можливості сухопутної війни з Росією. Це призведе до призову в армію цивільних осіб.

Про це заявив начальник Генерального штабу Великої Британії генерал Патрік Сандерс у своїй промові 24 січня на Міжнародній виставці бронетехніки в Лондоні, пише ВВС.

Сандерс сказав, що нещодавні скорочення армії Великої Британії вказують на те, що вона недостатньо серйозно сприймає загрозу з боку Росії та інших країн.

У 2021 році Сполучене Королівство оголосило, що скорочує свою армію до 72,5 тис. військових, порівняно зі 100 тисячами, які були у 2010 році.

"Україна жорстоко демонструє, що регулярні армії починають війни; громадянські армії в них перемагають", — сказав Сандерс, додавши, що Велика Британія не може просто покладатися на свою повітряну та морську силу.

Велика Британія повинна змінити тенденцію до скорочення чисельності постійної армії, наголосив він, але навіть цього може бути недостатньо.

"Протягом наступних трьох років треба говорити про 120-тисячну британську армію, що складається з нашого резерву та стратегічного резерву. Але цього недостатньо", — сказав Сандерс.

Він додав, що зусилля з модернізації та кращого оснащення армії мають бути додатковою особливістю.

Сандерс не закликав до обов'язкового призову, але сказав, що необхідні "підготовчі кроки".

Він похвалив Швецію за підготовку до потенційного конфлікту.

"Ми не будемо застраховані, і, як довоєнне покоління, ми повинні так само підготуватися — і це завдання всієї нації", — сказав Сандерс.

У відповідь на виступ генерала сера Патріка речник прем’єр-міністра Великої Британії сказав, що гіпотетичні сценарії майбутнього потенційного конфлікту не є корисними, і виключив будь-який крок до моделі призову в армію. Прессекретар сказав, що наразі у Великій Британії немає можливості створити армію на основі призову.

На початок