У Запорізькій області зменшилася кількість усиновлень

У Запорізькій області зменшилася кількість усиновлень

У Запорізькій області зменшилася кількість усиновлень

У Запорізькій області зменшилась кількість усиновлень. про це сьогодні повідомила Антоніна Матвєєва, очільниця служби у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації на пресконференції до Дня всиновлення.

Так, у 2020 році 52 дитини були влаштовані у сім’ї, за цей же період минулого року - 81 дитина. Всього в Запоріжжі близько 1000 дітей наразі перебувають у черзі на усиновлення. Антоніна Матвеєва каже, що зменшення кількості усиновлень пов'язане з карантинними заходами, які відбилися на всіх процесах в Україні.

"Причина перша була: не працювали суди, не приймали рішення. Були карантинні заходи, обмежені карантинні заходи, і в дитячому будинку "Сонечко" і в наших центрах соціальних. Не могли ми проводити курси для батьків, не видавали довідки про не судимість", - розповідає Матвеєва.

Загалом у Запорізькій області проживає 281 тисяча дітей, з них 3743 – це діти, що позбавлені батьківського піклування або діти сироти. Держава матеріально підтримує форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

"На кожну дитину держава виплачує так як і в прийомній сім’ї і в дитячих будинках сімейного типу на утримання дитини 2,5 прожиткових мінімумів на утримання дитини, якщо це дитина інвалід – 3,5 прожиточних мінімумів. Якщо це вагітна, яка не повнолітня то до цієї суми, ще нараховується. Або дитина з ВІЧ або троє дітей, то виплачується 10 % іще до цієї суми", - каже голова служби у справах дітей.

Згідно з Указом Президента України від 27 листопада 2008 року 30 вересня в Україні відзначають як День усиновлення. Це – свято всіх усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, що прийняли до своїх родин дітей, які за різних обставин втратили рідні сім’ї.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди