До експозиції Музею Голодомору повернули "Дівчинку з колосками"

До експозиції Музею Голодомору повернули "Дівчинку з колосками"

До експозиції Музею Голодомору повернули "Дівчинку з колосками" Суспільне/Ірина Франкова

Реставровану скульптуру "Дівчинка з колосками" повернуто до експозиції Музею Голодомору після того, як вандали намагалися її зруйнувати.

Як розповіла Суспільному заступниця Генерального директора Національного музею Голодомору Ірина Батирєва, це була вже четверта спроба зруйнувати скульптуру.

Під час реставрації одного з головних символів музею було реконструйовано п’єдестал, створено табличку та ліквідовано незначні пошкодження. Зокрема, металевий обідок, який розміщувався навколо п'єдесталу, на якому стоїть "Дівчинка з колосками" - на ньому були рядки з твору Т.Шевченка: "І мертвим, і живим, і ненародженим...".

До експозиції Музею Голодомору повернули "Дівчинку з колосками"Суспільне/Ірина Франкова

Також повністю відновлено постамент, додано табличку, де написано, що це за скульптура, її назва та до якого музею належить. Крім того, було реставровано камені, підведено підсвітку.

Батирєва відзначила, що для того, щоб запобігти подальшим провокаціям і актам вандалізму, навколо скульптури встановлять камери.

До експозиції Музею Голодомору повернули "Дівчинку з колосками"Суспільне/Ірина Франкова

Скульптура дівчинки з колосками є одним з головних символів музею. "Меморіал жертв Голодомору" був відкритий у 2008 році.

Що відомо

Національний музею Голодомору до Дня пам’яті жертв створив соціальну рекламу про те, що українці вживали у їжу, щоб вижити під час репресій

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше