Жити за двох: донором для черкащанки став брат, який загинув на війні

Жити за двох: донором для черкащанки став брат, який загинув на війні

Черкащанці Валентині Чувізовій зробили пересадку клітин кісткового мозку. Донором став її брат, який одужання сестри не дочекався — загинув 5 вересня 2023 року на Донецькому напрямку.

"Буду жити за двох і втілювати його мрії", розповіла Валентина. Їй – 46 років. Наразі пройшла плановий огляд в онкоцентрі після операції. Тепер очікує результати, щоб зрозуміти, чи потрібно коригувати терапію.

Торік у травні у неї виявили гостру мієлоїдну лейкемію — це онкологічне захворювання кровотворної системи. Спочатку скаржилася на біль у горлі та температуру:

"Коли почалася задишка та інші недобрі прояви, я пішла до сімейного лікаря", – поділилася пані Валентина.

Донором для черкащанки став брат, який загинув на війні
Черкащанка Валентина Чувізова на плановому огляді після пересадки клітин кісткового мозку. Фото: Суспільне Черкаси

В онкоцентрі отримала три хіміотерапії. Та потрібна була пересадка стовбурових клітин з кісткового мозку. Донором тоді став брат-військовослужбовець:

"Він був на позиціях і його сюди викликали. Він здав аналіз крові, сумісність була десять із десяти. Після третьої хімії в мене виявили в легенях гриби. Мені дали зрозуміти, що це довго лікується і я брату про це сказала. Він каже: «ну пошвидше, тому що тут таке робиться, що невідомо, чи вийду здати». Ми хотіли живі клітини підсадити. Лікар запропонував їх заморозити. Брата викликали, це було в кінці літа. Тоді я його останній раз бачила. І він поїхав знову туди, а 5 вересня його не стало".

Фотографуватися брат не любив, однак кілька світлин лишилося на згадку.

Донором для черкащанки став брат, який загинув на війні
Фото брата черкащанки Валентини Чувізової, який загинув на війні і не дочекався її операції з пересадки клітин кісткового мозку. Фото: Суспільне Черкаси

Донором для черкащанки став брат, який загинув на війні
Фото надане Валентино Чувізовою

Пересадку зробили 31 жовтня. Своїм життям насамперед завдячує брату Олександру:

"Коли він загинув, мені стало важче боротися. Але все одно я трималася, не розкисала. Йому дуже хотілося побачити, як це допомогло вилікувати хворобу. Що я залишилась жива і в мене все добре. Я думаю, що він з неба дивиться і радіє за мене, тому що він дуже хотів, щоб я вилікувалась. Здається, його клітини до мене приживаються", — розповіла пані Валентина.

Донором для черкащанки став брат, який загинув на війні
Черкащанка Валентина Чувізова йде на плановий огляд після пересадки клітин кісткового мозку. Фото: Суспільне Черкаси

Період реабілітації у пацієнтки ще триває, пояснив завідувач блоку трансплантації кісткового мозку Богдан Скульський:

"При її захворюванні повне виліковування без трансплантації має дуже низький відсоток. Наразі маємо повне приживлення всіх паростків кісткового мозку і її стан задовільний. Після трансплантації були певні ускладнення, які ми вже пролікували і зараз вона почуває себе чудово".

Після повного одужання Валентина Чувізова планує жити за двох:

"Житиму за двох, буду втілювати те, що він може не зробив при житті".

Жити за двох
Фото надане Валентино Чувізовою

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок