Понад 170 постанов про порушення норм паркування видали у Хмельницькому з початку року

Понад 170 постанов про порушення норм паркування видали у Хмельницькому з початку року

З початку 2024 року працівники інспекції з паркування у Хмельницькому видали понад 170 постанов про порушення правил дорожнього руху. За цей час водії сплатили 144 тисячі гривень до міського бюджету.

Про це Суспільне Хмельницький розповів інспектор з паркування Олександр Йорданов.

За його словами, найчастіше порушення правил паркування у місті — стоянка автомобіля в зоні дії знаку "зупинка заборонена".

"Водії типово паркуються на пішохідному переході, перехресті, виїзді з прилеглої прибудинкової території та в зоні 10 метрів з двох боків у цих випадках; на зупинці громадського транспорту і ближче 30 метрів з обох боків від неї. Бувають ситуації, коли залишають машину на тротуарах, є вимога, що для руху пішоходів територія має бути шириною два метри. Крім того, не можна паркуватись на газонах, поблизу контейнерних майданчиків і у межах п’яти метрів від них", — пояснив Олександр Йорданов.

Інспектор з паркування каже, у Хмельницькому є декілька проблемних зон: центральна частина міста, вулиці, де проходять маршрути громадського транспорту, і територія поблизу ринків.

"Порушення фіксують на вулиці Грушевського, Свободи, Соборній, Володимирській, Староміській, Проскурівського підпілля, Героїв Маріуполя, Героїв Майдану, Кам'янецькій. Наприклад, на перехресті Старокостянтинівського шосе і Зарічанської вулиці водії ігнорують знак "зупинка заборонена". Зранку там постійно припарковано 15-18 машин", — зазначив Олександр Йорданов.

За його словами, інспектори спочатку інформують людей про порушення норм паркування, якщо вони не реагують, виписують штраф. Щоб розв'язати проблему зі стоянкою машин, потрібно створити більшу кількість платних паркувальних майданчиків. Наразі такий є на Львівському шосе біля речового ринку.

"Ми наводимо планшет на номер автомобіля, якщо стоянка оплачена, система надає інформацію про це, уточнюючи, о котрій годині зробили платіж і на яку тривалість. Коли місце ще не оплачено, у водія є 10-20 хвилин, щоб це виправити. Якщо упродовж цього часу людина не сплатила рахунок, тоді виписуємо штраф", — розповів інспектор з паркування.

Олександр Йорданов зазначив, за 2023 рік інспектори з паркування у Хмельницькому виписали майже 12 тисяч штрафів за порушення правил дорожнього руху. Унаслідок цього до міського бюджету стягнено майже п’ять мільйонів двісті тисяч гривень.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок