У більшості – мінно-вибухові травми. Як у медзакладі на Дніпропетровщині лікують поранених з передової

У більшості – мінно-вибухові травми. Як у медзакладі на Дніпропетровщині лікують поранених з передової

В одному з медзакладів Дніпропетровщини лікують травмованих та хворих військових. У більшості бійців – мінно-вибухові травми, розповів Суспільному завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Станіслав. Тут їх оперують та відправляють на подальше лікування і реабілітацію на захід України.

Серед тих, хто лікується у закладі військовослужбовець Віталій. Поранення він отримав на околицях Мар’їнки. Зараз чоловік у реанімації, відходить від наркозу після операції.

"Ми поверталися з позиції й в машину прилетіло прям. Пощастило, що з боку, але досить нормально так. Зломило мені руку, ногу, трошки печінку зачепило, легені. Зразу турнікети, самі допомогу собі надали. Приєдналися медики неподалік, далі стабілізаційний пункт – і по точках евакуації", — сказав військовий.

Як у медзакладі на Дніпропетровщині лікують поранених з передової
Військовослужбовець Віталій лікується після поранення. Фото: Суспільне Дніпро

Це його друге поранення, розповідає чоловік. Перше було в голову, в жовтні 2023 року. Кілька уламків не змогли видалити.

"Ті, шо були зверху, дістали, а решту – сказали трохи зачекати, бо це голова, це не так легко". — розповів він.

Віталій мобілізувався торік у квітні. В червні був на фронті. Весь час служив у напрямку Мар’їнки.

"Наші завжди стараються використовувати все максимально ефективно. Росіяни ж можуть просто побачити одного військовослужбовця і туди 30-40 снарядів випустити. Це незрозуміло, для війни це взагалі шок – чому, для чого. І плюс останнім часом активізувалися у них ці FPV-дрони, у них їх дуже багато", — розказав військовий.

Чи зможе Віталій повернутися на фронт після цього поранення – медики прогнозів не дають. Попереду на чоловіка чекає тривале лікування, каже завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Станіслав.

"Провели етапне оперативне втручання, фіксацію переломів. Далі його буде стабілізовано — будемо сподіватися, що буде все гаразд. Забагато тонких місць та прогнозувати щось неможливо", — сказав лікар.

Як у медзакладі на Дніпропетровщині лікують поранених з передової
Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Станіслав. Суспільне Дніпро

У реанімації і військовослужбовець Сергій. У чоловіка — пневмонія. За словами завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії Станіслава, в лікарню його привезли у критичному стані.

Сергій у вогневій групі знищення безпілотників. Його завдання – вразити дрони-камікадзе військ РФ.

"Побачити важко – по планшету видно, але він зникає – йде балкою і ти вже не бачиш. А потім там можуть злетіти. Там багато особливостей", — розказав чоловік.

Як у медзакладі на Дніпропетровщині лікують поранених з передової
Військовослужбовець Сергій. Фото: Суспільне Дніпро

У більшості військових, яких привозять у цей медзаклад, – мінно-вибухові травми, розповідає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Станіслав.

"З множинними ураженнями. Вкрай важка – після первинної стабілізації. В районі фронту транспортуються сюди, в першу ж добу. Найчастіше тут проводять повторні, третинні операції", — розказав він.

Після цього, каже Станіслав, військові їдуть на подальше лікування та реабілітацію на Захід країни.

Авторка Інна Шинкаренко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок