Від початку року на Львівщині підтвердили 15 випадків сказу в тварин

Від початку року на Львівщині підтвердили 15 випадків сказу в тварин

Від початку року на Львівщині підтвердили 15 випадків сказу в тварин
Ілюстративне фото: УНІАН

Від початку 2024 року в Львівській області лабораторно підтвердили сказ у 15 тварин. Серед них — дев’ять лисиць, три собаки та три коти.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Минулого року на Львівщині загалом зафіксували 93 випадки захворювання на сказ у тварин. Серед них: лисиці – 36 випадків; коти – 30; собаки – 24; куниці – 2 випадки; борсуки – 1 випадок. Найбільше скажених тварин було виявлено у Дрогобицькому районі – 23 випадки; найменше у Золочівському – два випадки.

Також, за даними Держпродспоживслужби, у Львівській області впродовж минулого року вакцинували понад 254 тисячі собак та майже 230 тисяч котів. Щоб щепити диких тварин, на території області було розкидано 45 700 доз вакцини від сказу.

Упродовж 2023 року на Львівщині було проведено епідеміологічне розслідування 2694 звернень. Антирабічне лікування (постконтактну профілактику) призначили 1223 людям, а комбіноване лікування – 94. Повний курс щеплень отримали 798 людей. А від введення антирабічної вакцини відмовилось 197 людей.

Найчастіше причиною звернень ставали укуси собак (1997 випадків) та котів (582 випадки).

Що робити, якщо покусала тварина?

  • Рану слід ретельно промити мильним розчином, а краї обробити 70% розчином спирту або 5% розчином йоду, накласти стерильну пов’язку;
  • Своєчасно звернутись по кваліфіковану медичну допомогу для вирішення питання щодо необхідності проведення антирабічних щеплень (щеплення актуальні, коли курс розпочато упродовж перших 14 днів від моменту зараження);
  • Звернутись до сімейного лікаря за місцем проживання, а при тяжкому випадку викликати негайно швидку допомогу за номером 103;
  • Під час курсу антирабічних щеплень – не пропускати процедури та не переривати курс, дотримуватись режиму, встановленого лікарем, не вживати алкоголь, уникати переохолоджень та перегрівань.

На початок