Їдальні для кабанів, козуль, оленів та зайців. У лісах Кіровоградщини підгодовують тварин

Їдальні для кабанів, козуль, оленів та зайців. У лісах Кіровоградщини підгодовують тварин

У лісах Кіровоградської області підгодовують козуль, оленів, зайців та кабанів. Роблять це з настанням перших морозів і до весни, щоб тваринам взимку було що їсти і вони не мігрували.

В Оникіївських мисливських угіддях площею майже дев’ять тисяч гектарів облаштували 14 їдалень для тварин. Зараз почали завозити корми два рази в тиждень, розповів мисливствознавець Олексій Поркуян.

На сезон 2023-2024 років, заготовили понад 16 тонн фуражної пшениці, п'ять тонн кукурудзи, майже 17 тонн сіна та 300 кілограмів солі. "Без солі зимою травинам важко, вона корисна. Весною та влітку тварини її можуть знайти у природі", – розповів мисливствознавець.

З настанням перших морозів та як тільки випаде сніг, сіно кладуть у годівниці, кукурудзу насипають поруч, перевіряють, чи є сіль. Зерно насипають у двох місцях або смугою. Це роблять для того аби тварини не билися, коли підходили до годівниці.

Олексій Поркуян розповів, трьох козуль знайшли хворими у лісі, вилікували. Торік випустили на волю та вони повернулись.

У загороді також живуть дикі кабани. П’ять із 12 випустять у дику природу цьогоріч.

За словами Олексія Поркуяна, в мисливському господарстві за рік збільшилась чисельність тварин.

"За обліком минулого року кабанів в угідді було 36, нині — 50. Кіз у нас було 104 торік, зараз чотири стада, тільки в цьому урочищі на тисячі гектарах. Кількість зайців теж збільшилась на полях".

На початок