Зрізали майже 350 дерев: судитимуть "чорного лісоруба" з Київщини

Зрізали майже 350 дерев: судитимуть "чорного лісоруба" з Київщини

Зрізали майже 350 дерев: судитимуть "чорного лісоруба" з Київщини
Фото (ілюстративне): Київська обласна прокуратура/Telegram

Судитимуть чоловіка, який разом із спільником незаконно вирубав 348 дерев на Київщині в минулому році.

Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.

Встановили, що у січні-лютому 2023 року чоловік зі спільником без дозволу зрізали дерева на ділянці каналу "Східна Гілка" Бортницької зрошувальної системи.

Незаконно зрубані дерева розпиляли на колоди та вивезли на спецтехніці. Збитки громаді оцінюють в понад 2,4 млн гривень.

Зрізали майже 350 дерев
Фото: Київська обласна прокуратура

Обвинувачений перебуває під домашнім арештом: на майно наклали арешт та подали позов для відшкодування збитків.

Справу вже передали до суду за ч. 4 ст. 246Стаття 246. Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу Кримінального кодексу. Чоловіку загрожує до 7 років ув'язнення.

Матеріали щодо спільника виділені в окреме провадження. Він виїхав за межі країни, тож його оголосили в розшук.

Що відомо про знищення лісів у Києві та області

На Київщині знайшли "чорних лісорубів" завдяки фотопастці. Трьох чоловіків з Фастова спіймали "на гарячому" за незаконною вирубкою дерев, але вони встигли завдати шкоди на 90 тисяч грн.

Також поліція регіону викрила масштабну схему нелегальної вирубки і збуту деревини. Під виглядом санітарної очищення лісу посадовці знищували масиви дерев задля отримання прибутків від продажу матеріалів.

За позовом Київської обласної прокуратури суд зобов'язав підприємство, яке незаконно вирубало 58 кущів та дерев, сплатити понад 520 тисяч гривень. Кошти мають бути перераховані до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища.

П'ятеро працівників лісгоспу на Київщині отримали підозри за незаконну вирубку дерев на 18 млн грн. Вони проводили суцільні санітарні рубки на земельних ділянках площею понад 1 га на території Сидоровицького державного агролісництва.

У Київській області цивільному населенню заборонили відвідувати ліси. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років. У Києві також продовжує діяти заборона на відвідування лісів. Порушникам загрожує штраф, що може сягати кількох тисяч гривень.

На початок