Торік на Кіровоградщині виплатили 430 мільйонів гривень аліментів. Скільки в області боржників

Торік на Кіровоградщині виплатили 430 мільйонів гривень аліментів. Скільки в області боржників

Торік на Кіровоградщині виплатили 430 мільйонів гривень аліментів. Скільки в області боржників
ФОТО: Gettyimages

2023 року в Кіровоградській області боржники по аліментах виплатили 430 мільйонів гривень. Ці гроші отримали десять тисяч дітей.

Відрахування аліментів із доходів матері чи батька не скасовували під час воєнного стану. Про це в етері Українського Радіо Кропивницького розповіла завідувачка сектору аналітики та статистики обласного Управління забезпечення примусового виконання рішень Тетяна Омелькіна.

За її інформацією, розмір аліментів має становити не менше половини прожиткового мінімуму для відповідного віку. З 2024 року розмір прожиткового мінімуму для дітей до шести років становить 2563 гривні, для дітей 6-18 років — 3196 гривні. Остаточну суму визначає суд. Однак розмір аліментів не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів на одну дитину.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів боржнику тимчасово забороняють виїжджати за межі України, керувати транспортом, користуватись зброєю. Крім цього, на їх рахунки та майно накладають арешт та продають його.

Так у 2023 році у місті Новомиргород Новоукраїнського району Кіровоградщини через арешт рахунків та майна боржника на користь дитини відрахували 257 тисяч гривень. У Кропивницькому із заробітної плати військовослужбовця стягнули 347 тисяч. Ще з одного неплатника аліментів після продажу його майна стягнули 180 тисяч гривень. Жителька Олександрії виплатила чотирирічну заборгованість у сумі 100 тисяч гривень та 50 тисяч штрафу після арешту майна, рахунків та застосування обмеження.

У 2022 році на Кіровоградщині боржники виплатили майже 140 мільйонів гривень аліментів. Гроші отримали 10341 дитина.

На початок