Шість апаратів ШВЛ, 50 тисяч масок і 25 тисяч респіраторів 29 вересня передали медичним закладам Сумської області, які лікують пацієнтів з коронавірусом. Їхні представники розповіли Суспільному, чого їм не вистачає.
Апарати для штучної вентиляції легень передала Україні В’єтнамська республіка, маски і респіратори закупило профільне міністерство державним коштом.
Отримати гуманітарну допомогу зібрались представники міських і районних лікарень. Головна медична сестра Великописарівської райлікарні Любов Чуприна отримає маски.
“Не завжди вистачає. У нас десь - на 30%. Але ми лікарня другої хвилі, то ж ще виживаємо. Буває таке, що підприємці допомагають, буває таке що навіть саме населення приходить в масках”, - каже вона.
Маски отримає і Білопільська районна лікарня. Також їм передадуть два апарати штучної вентиляції легень.
“Лікарня забезпечена подачею кисню, маємо 12 концентраторів для забезпечення хворих киснем. На сьогодні у нас 4 апарати ШВЛ, але вони мають понад 10 років свій ресурс”, - говорить заступниця головного лікаря Ірина Охріменко.
Також розповідає, з чим є проблеми.
“Десь в середньому у всьому є проблема. Це і костюми, халати, респіратори, маски, які щоденно використовуються в роботі”, - додає вона.
Старша медсестра Сумської міської дитячої лікарні Лілія Суярко говорить, що наразі заклад забезпечений на 100%.
“Однак кожного дня все це використовується і потреба досить висока. Розхід такого матеріалу залежить від того, скільки перебуває хворих на лікуванні, у поліклінічних відділеннях. Якщо брати лікарів, то це іде 200, 300, 400 засобів індивідуального захисту на день”, - каже вона.

Отримала один апарат ШВЛ і обласна інфекційна лікарня. На сьогодні тут лікують 72 хворих. Потребують медичного персоналу та підсилення обладнання для подачі кисню у палати. За словами директора закладу Юрія Буднікова, отримати додаткове обладнання зможуть за місяць.
“Можливості цього обладнання - 10 метрів кубічних за годину, не зважаючи на те, заповнений дюар чи не заповнений, а потреба хворих на годину може бути більш ніж півтора метра кубічних”, - розповідає він.
За його словами, якщо - понад 20 пацієнтів, то тоді є недостача кисню. “Максимальне навантаження не дозволяє в повному обсязі надавати. Це нагальна проблема і, я вважаю, до кінця жовтня ми зможемо її вирішити”, - додає Будніков.
За словами начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергія Бутенка, отримані з міністерства засоби захисту та обладнання передають саме лікарням другої хвилі.
“Якщо перша вже, умовно кажучи, може сама собі купити, то друга хвиля, допоки вони не укладуть “ковідний пакет” з НСЗУ, їм важко це закуповувати за ті асигнування, які їм передбачені на рік”, - каже він.
За словами Сергія Бутенка, наразі в області мають 610 ліжок для пацієнтів із коронавірусом і підозрою, половина з них заповнені хворими.
Авторка - Катерина Гладенко
Що відомо
- У Сумській області до дев’яти закладів першої хвилі додали ще три. Це Сумські міські лікарні № 4 та 5, а також Охтирська районна лікарня.
- На сайті Міністерства охорони здоров’я, до закладів другої хвилі віднесли 10 медзакладів. Це вісім районних лікарень (Великописарівська, Краснопільська, Лебединська, Липоводолинська, Недригайлівська, Середино-Будська, Ямпільська, Буринська), Глухівська міська лікарня та обласна спеціалізована лікарня.
- За добу, станом на ранок 29 вересня, на Сумщині коронавірус виявили у 195-ти людей, семеро - померли. Це найбільша кількість нових хворих за добу в області за весь період епідемії.
- Суми залишилися в "помаранчевій" зоні. В "жовтій" - 4 міста та 7 районів області .
- Лабораторний центр у Сумах перевантажений.
- На Сумщині ще в одній лікарні закінчилися місця для госпіталізації людей з COVID-19
- Телефон гарячої лінії з питань COVID-19 на Сумщині: +38 (095) 142-54-98.