Медзаклади другої хвилі Сумщини отримали гумдопомогу. Що їм передали та чого бракує?

Медзаклади другої хвилі Сумщини отримали гумдопомогу. Що їм передали та чого бракує?

Медзаклади другої хвилі Сумщини отримали гумдопомогу. Що їм передали та чого бракує? Суспільне Суми

Шість апаратів ШВЛ, 50 тисяч масок і 25 тисяч респіраторів 29 вересня передали медичним закладам Сумської області, які лікують пацієнтів з коронавірусом. Їхні представники розповіли Суспільному, чого їм не вистачає.

Апарати для штучної вентиляції легень передала Україні В’єтнамська республіка, маски і респіратори закупило профільне міністерство державним коштом.

Отримати гуманітарну допомогу зібрались представники міських і районних лікарень. Головна медична сестра Великописарівської райлікарні Любов Чуприна отримає маски.

“Не завжди вистачає. У нас десь - на 30%. Але ми лікарня другої хвилі, то ж ще виживаємо. Буває таке, що підприємці допомагають, буває таке що навіть саме населення приходить в масках”, - каже вона.

Маски отримає і Білопільська районна лікарня. Також їм передадуть два апарати штучної вентиляції легень.

“Лікарня забезпечена подачею кисню, маємо 12 концентраторів для забезпечення хворих киснем. На сьогодні у нас 4 апарати ШВЛ, але вони мають понад 10 років свій ресурс”, - говорить заступниця головного лікаря Ірина Охріменко.

Також розповідає, з чим є проблеми.

“Десь в середньому у всьому є проблема. Це і костюми, халати, респіратори, маски, які щоденно використовуються в роботі”, - додає вона.

Старша медсестра Сумської міської дитячої лікарні Лілія Суярко говорить, що наразі заклад забезпечений на 100%.

“Однак кожного дня все це використовується і потреба досить висока. Розхід такого матеріалу залежить від того, скільки перебуває хворих на лікуванні, у поліклінічних відділеннях. Якщо брати лікарів, то це іде 200, 300, 400 засобів індивідуального захисту на день”, - каже вона.

Заклади другої хвилі на Сумщині отримають засоби захисту та апарати ШВЛСуспільне Суми

Отримала один апарат ШВЛ і обласна інфекційна лікарня. На сьогодні тут лікують 72 хворих. Потребують медичного персоналу та підсилення обладнання для подачі кисню у палати. За словами директора закладу Юрія Буднікова, отримати додаткове обладнання зможуть за місяць.

“Можливості цього обладнання - 10 метрів кубічних за годину, не зважаючи на те, заповнений дюар чи не заповнений, а потреба хворих на годину може бути більш ніж півтора метра кубічних”, - розповідає він.

За його словами, якщо - понад 20 пацієнтів, то тоді є недостача кисню. “Максимальне навантаження не дозволяє в повному обсязі надавати. Це нагальна проблема і, я вважаю, до кінця жовтня ми зможемо її вирішити”, - додає Будніков.

За словами начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергія Бутенка, отримані з міністерства засоби захисту та обладнання передають саме лікарням другої хвилі.

“Якщо перша вже, умовно кажучи, може сама собі купити, то друга хвиля, допоки вони не укладуть “ковідний пакет” з НСЗУ, їм важко це закуповувати за ті асигнування, які їм передбачені на рік”, - каже він.

За словами Сергія Бутенка, наразі в області мають 610 ліжок для пацієнтів із коронавірусом і підозрою, половина з них заповнені хворими.

Авторка - Катерина Гладенко

Що відомо

  • У Сумській області до дев’яти закладів першої хвилі додали ще три. Це Сумські міські лікарні № 4 та 5, а також Охтирська районна лікарня.
  • На сайті Міністерства охорони здоров’я, до закладів другої хвилі віднесли 10 медзакладів. Це вісім районних лікарень (Великописарівська, Краснопільська, Лебединська, Липоводолинська, Недригайлівська, Середино-Будська, Ямпільська, Буринська), Глухівська міська лікарня та обласна спеціалізована лікарня.
  • За добу, станом на ранок 29 вересня, на Сумщині коронавірус виявили у 195-ти людей, семеро - померли. Це найбільша кількість нових хворих за добу в області за весь період епідемії.
  • Суми залишилися в "помаранчевій" зоні. В "жовтій" - 4 міста та 7 районів області .
  • Лабораторний центр у Сумах перевантажений.
  • На Сумщині ще в одній лікарні закінчилися місця для госпіталізації людей з COVID-19
  • Телефон гарячої лінії з питань COVID-19 на Сумщині: +38 (095) 142-54-98.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди