Знаки нові – назва стара. У Кропивницькому встановили вказівники зі старою назвою вулиці

Знаки нові – назва стара. У Кропивницькому встановили вказівники зі старою назвою вулиці

Ексклюзивно

У Кропивницькому встановили нові дорожні знаки зі старою назвою вулиці. Вулицю з ім’ям радянського льотчика-космонавта Віктора Пацаєва перейменували на честь першого і єдиного астронавта незалежної України Леоніда Каденюка.

Вказівники встановили в рамках проєкту ремонту дороги. На момент його створення, у травні 2023 року, вулиця мала назву Пацаєва. Договір уклали 14 липня і тоді замовили вказівники, пояснив працівник підрядної організації Анатолій Букур.

"Ми не місцеві жителі Кропивницького, не знали, що вулицю Пацаєва перейменували на Каденюка. А згідно з проєктом, який був виготовлений у 2023 році, вона ще була Пацаєва".

Сказав, дорожні знаки замовляють у сертифікованої фірми.

"Нехай хтось компетентний напише, як правильно оформити назву вулиці — Л.Каденюка чи може треба написати Леоніда Каденюка повністю".

Пацаєва чи Леоніда Каденюка. У Кропивницькому встановили нові дорожні знаки зі старою назвою вулиці
Нові дорожні знаки зі старими назвами встановили у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Встановлені знаки зі старою назвою вулиці після зйомки сюжету прибрали. Скільки грошей заклали на виготовлення і встановлення дорожніх знаків, не знає, сказав представник підрядного підприємства.

Вказівники з правильною назвою вулиці замовлятимуть вдруге. На виготовлення треба два тижні. Замовник проєкту – Агенція місцевих доріг, додаткові гроші на це не витрачатиме.

Пацаєва чи Леоніда Каденюка. У Кропивницькому встановили нові дорожні знаки зі старою назвою вулиці
Вказівники з правильною назвою вулиці замовлятимуть вдруге. Фото: Суспільне Кропивницький

Вулицю Пацаєва на Леоніда Каденюка перейменували 27 липня 2023 році. Зробили це на вимогу законів про декомунізацію і деколонізацію. Інформація про перейменовані вулиці доступна на сайті міської ради, сказав її секретар Олег Колюка.

Ремонт і реконструкцію частини дороги на вулицях Академіка Тамма і Героїв України у Кропивницькому почали торік у липні. Вартість робіт – понад 186 мільйонів гривень. Це гроші з державного та міського бюджетів.

За словами Олега Колюки, перейменування вулиць у Кропивницькому почалось з ухваленням закону про декомунізацію. За 2022-2023 роки у місті перейменували 168 вулиць, провулків, проїздів. 46 вулиць планують перейменувати у лютому.

На початок