Митрополиту УПЦ Павлу дозволили відвідувати лікаря під час домашнього арешту

Митрополиту УПЦ Павлу дозволили відвідувати лікаря під час домашнього арешту

Доповнено
Справа митрополита УПЦ Павла Лебедя: Печерський суд продовжив обов'язки запобіжного заходу
Екснамісник Києво-Печерської Лаври, митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь). Фото: УНІАН

Печерський районний суд Києва продовжив дію обов'язків у межах запобіжного заходу для митрополита Української православної церкви Павла (Лебедя). Екснамісник Києво-Печерської Лаври, як і раніше, перебуватиме під домашнім арештом, але йому дозволили за потреби відвідувати лікарів.

Про це поінформував у своєму Telegram адвокат митрополита протоієрей Микита Чекман.

За його словами, напередодні, 22 січня 2024 року, у Печерському райсуді Києва відбулося підготовче засідання у справі митрополита УПЦ Павла. На ньому розглядали клопотання прокурора про продовження обов'язків, покладених на священнослужителя.

"Суд врахував позицію сторони захисту та стан здоров'я Митрополита Павла, який значно погіршився за час перебування його у СІЗО і засланні за межі м. Києва, та надав дозвіл безперешкодно відлучатися із с. Вороньків для відвідування закладів охорони здоров'я", — зазначив адвокат.

У Київській обласній прокуратурі додали, що, за клопотанням сторони звинувачення, Печерський райсуд Києва продовжив до 23 березня термін дії обов'язків екснаміснику Києво-Печерської Лаври. Зокрема, клірик УПЦ не може відлучатися з місця проживання без дозволу суду, має з'являтись за викликом до суду, не повинен спілкуватися з потерпілими і свідками, зобов'язаний носити електронний засіб контролю.

Підготовче засідання у справі митрополита УПЦ Павла Лебедя мало відбутися наприкінці листопада 2023 року. Утім, тоді до Печерського райсуду не прийшли свідки і засідання перенесли на січень 2024 року.

Що відомо про справу проти екснамісника Києво-Печерської Лаври Павла

1 квітня 2023 року СБУ вручила наміснику Лаври підозру за двома статтями ККУ: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2). Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Того ж дня, 1 квітня 2023 року, Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід колишньому намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ Павлу (Лебедю). Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того митрополита зобов'язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

У липні 2023 року СБУ заявила про викриття нових фактів підривної діяльності проти України від митрополита УПЦ Павла Лебедя. Наміснику Києво-Печерської Лаври оголосили нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу: заперечення збройної агресії РФ і порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.

В СБУ уточнили, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, що виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

14 липня митрополиту УПЦ Павлу суд змінив запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 14 серпня або заставу у розмірі понад 33 мільйони гривень.

7 серпня 2023 року митрополита Української православної церкви Павла (Лебедя) випустили з-під варти. За нього внесли заставу у розмірі 33,3 млн гривень. Водночас, за рішенням суду, священнослужитель УПЦ має з'являтися за першою вимогою до суду, не відлучатись із населеного пункту, носити електронний браслет та утриматися від спілкування зі свідками та потерпілими.

15 серпня у церковника стався інфаркт, Павло ліг на стаціонарне лікування в один із медзакладів Києва.

20 жовтня 2023 року СБУ завершила розслідування щодо Павла. Його справу скерували до суду.

На початок