Досліджували докази обвинувачення. У Львові відбулося засідання у справі Косторного

Досліджували докази обвинувачення. У Львові відбулося засідання у справі Косторного

Оновлено

У Галицькому районному суді продовжили розглядати справу 73-річного експрацівника КДБ Олександра Косторного, якого підозрюють у коригуванні вогню по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині. Унаслідок ракетного удару по Яворівському полігону, за офіційними даними, загинули понад 50 військових. 23 січня у суді досліджували докази сторони обвинувачення.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

Під час засідання 23 січня досліджували докази обвинувачення, зокрема телефон підсудного. Прокурор зачитав листування у соцмережі Telegram. За словами прокурора, у них Косторний надсилав дані щодо Яворівського полігону двом абонентам. У повідомленні була прикріплена карта військового містечка та вказано, у якій будівлі розташовано гуртожитки, в яких можуть мешкати військовослужбовці.

Після цього суддя запропонував підсудному дати покази у справі. Косторний відмовився, за його словами, він не дослідив матеріали справи, які надав прокурор. Через це суддя оголосив перерву у справі.

Наступне засідання відбудеться 6 лютого.

Що відомо про справу Олександра Косторного

73-річного експрацівника КДБ підозрюють у держзраді та передаванні даних російським спецслужбам. За даними слідства, зібрана інформація допомогла військам РФ коригувати вогонь по Яворівському полігону в березні 2022 року.

Олександр Косторний винним себе не вважає. Він стверджує, що насправді надсилав товаришу схему території, де він збирає гриби.

У вересні 2023 року в Косторного з'явився новий адвокат Юрій Палєй. Захисник обвинуваченого у держзраді закликав зробити засідання закритими та виступив проти присутності журналістів, проте суд відхилив клопотання.

Що відомо про ракетний удар по Яворівському полігону

Російські війська вранці 13 березня завдали авіаударів по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині.

За даними СБУ, тоді загинули понад 50 військовослужбовців та ще 150 військових отримали поранення.

У червні 2022 року затримали колишнього працівника КГБ Олександра Косторного за підозрою у коригуванні ракетних ударів по полігону.

На початок