Французи вимагають перепоховати поетів-коханців Рембо і Верлена до Пантеону

Французи вимагають перепоховати поетів-коханців Рембо і Верлена до Пантеону

Французи вимагають перепоховати поетів-коханців Рембо і Верлена до Пантеону

Петицію про перенесення решток поетів ХІХ століття Артюра Рембо та Поля Верлена, які були коханцями, до національного мавзолею Пантеону підписали понад 5 тисяч французів.

Про це повідомляє The Guardian.

Петицію про перенесення решток поетів ХІХ століття до національного мавзолею, в якому поховані такі видатні французи, як Вольтер, Жан-Жак Руссо, Еміль Золя, Олександр Дюма та Марія Кюрі, підписала в тому числі чинна міністерка культури Франції Розелін Башелю та низка її попередників на посаді.

«Рембо і Верлен – два головних поети нашої літератури. Вони збагатили нашу спадщину своїм генієм. Було б справедливим вшанувати їх пам’ять сьогодні, возз'єднавши їх у Пантеоні разом з іншими великими літературними діячами: Вольтером, Руссо, Дюма, Уго, Мальро", – зазначають автори петиції.

Французи вимагають перенести могили поетів-коханців Рембо і Верлена до ПантеонуThe Guardian

Артюр Рембо та Поль Верлен

У петиції наголошується, що поети є символами різноманітності, яким "довелося пережити невблаганну гомофобію свого часу". Автори петиції називають Рембо та Верлена "французькими Оскарами Уайлдами".

Рембо та Верлен розпочали бурхливий роман, коли Рембо було 17 років. Верлен залишив свою дружину та дитину заради Рембо, якого назвав "людиною з вітром на підошвах". Їх стосунки закінчилися в 1873 році, коли між ними спалахнув суперечка, і Верлен вистелив у Рембо, за що провів два роки в бельгійській в'язниці.

Що відомо

  • Жан Нікола Артюр Ремб́о – французький поет-символіст другої половини ХІХ століття, вважається попередником сюрреалізму. Його творчість мала значний вплив на розвиток європейської поезії. Всі свої значні твори написав у віці від 17 до 21 року.
  • Поль Марі Верлен – поет та прозаїк, один з найвизначніших представників французького символізму ХІХ століття. За життя його називали "принцем поетів". У пізній творчості схилявся до імпресіонізму.
  • Президент Франції - єдина людина, яка може прийняти рішення про переміщення тіла до Пантеону. Востаннє до Пантеону було перенесено тіло Сімони Вейл – захисниці прав жінок, яка пережила Голокост.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше