Ховатися ніде. Кропивничанка не може потрапити в укриття, бо воно зачинене

Ховатися ніде. Кропивничанка не може потрапити в укриття, бо воно зачинене

Кропивничанка Марія Довган живе в багатоповерхівці на вулиці Василя Нікітіна. Під час повітряної тривоги хотіла б перебувати в укритті. Та поряд його немає. Підвали сусідніх будинків уночі зачинені, інколи – й вдень.

Марія Довган розповіла, з моменту вторгнення Росії жодного разу не бачила, щоб було відчинене підвальне приміщення у будинку, в якому вона мешкає. Під час повітряної тривоги, на момент зйомки, жінка знайшла відчинений підвал на вулиці Миру, але там немає світла та стільців.

"Найближче укриття, яке відкрите та доступне, в училищі. Але до нього іти довго – 10 хвилин".

Під час повітряної тривоги весною і літом 2022 року Марія ховалася у підвалі приватного підприємства. Нині він зачинений.

"Я з дитиною навіть ночувала там. Дуже багато було мам із нашого будинку, з маленькими дітьми. Був туалет, дитину можна було переодягнути".

Представник приватного підприємства Іван Поліщук пояснив, на території підприємства не укриття, а підвальне приміщення. Після того, як дізналися, що поруч є укриття, підвал закрили.

Підвал на вулиці Василя Нікітіна зачинений, щоб не було крадіжок труб, сказала Наталія Іванченко – головна інженерка житлово-експлуатаційної організації, яка обслуговує будинок.

"Це приміщення не підпадає під вимоги найпростішого укриття, тому що там низька висота стелі. Якщо жителі будинку мають бажання ховатися в повітряну тривогу в підвальному приміщенні, нехай звернуться до ЖЕО. Там їм дадуть ключ, вони зроблять його дублікат і будуть мати змогу перебувати у приміщені".

Кіровоградщина має половину від потреби в сховищах

Про це розповів начальник управління цивільного захисту Володимир Слінченко. Він радить телефонувати в поліцію та службу з надзвичайних ситуацій, якщо укриття зачинені.

Заступник міського голови Олександр Вергун розповів, у Кропивницькому є 54 укриття підвищеного рівня захисту та 274 найпростіших укриттів – в будинках, закладах освіти, лікарнях.

Крім того, не всі укриття відповідають вимогам. Прокуратура подала до суду 29 позовів щодо їх стану. Вісім задовольнили.

Жителі Кіровоградщини можуть шукати укриття в закладах освіти

Директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко розповіла, укриття закладів освіти доступні для кожного. Їх в області 908.

"Під час навчального процесу окремо буде школа, і окремо будуть люди, які прийдуть в це укриття. Тому що тривоги довгі. І ми сьогодні ще повинні забезпечити навчальний процес в укриттях. Департамент освіти та науки надіслав листи у школи, садки, ПТУ і заклади вищої освіти про забезпечення цілодобового доступу".

На початок