Перейти до основного змісту
Мінкульт Словаччини поновлює співпрацю з Росією та Білоруссю

Мінкульт Словаччини поновлює співпрацю з Росією та Білоруссю

Мінкульт Словаччини поновлює співпрацю з Росією та Білоруссю
Словаччина. Getty Images

Нова міністерка культури Словаччини Мартіна Шимковічова ухвалила рішення про відновлення співпраці з Російською Федерацією та Білоруссю.

Про це повідомляє словацьке видання Pravda.

Відповідний указ, що є у розпорядженні видання, датований 12 січня. Цей документ скасовує розпорядження колишньої очільниці Мінкульту Словаччини Наталії Міланової від 2 березня 2022 року.

Тоді у зв'язку з російської агресією в Україні Словаччина призупинила будь-яку академічну, культурну чи іншу подібну офіційну співпрацю з РФ та Білоруссю. Натомість відтепер ця заборона буде скасована.

"У світі десятки воєнних конфліктів, і, на нашу думку, митці та культура не повинні за це платити", — заявила Шимковічова.

Раніше сьогодні стало відомо, що прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зустрінеться з главою українського уряду Денисом Шмигалем у середу 24 січня в Ужгороді.

Раніше очільник уряду Денис Шмигаль заявив, що найближчими тижнями планується зустріч з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо для обговорення виділення Україні 50 мільярдів євро від ЄС.

До цього прем’єр Словаччини підтримав лідера Угорщини щодо блокування 50 млрд євро для України від ЄС.

Що відомо про Фіцо та як він став прем'єром Словаччини

Лідер партії Smer-SD Роберт Фіцо переміг на дострокових парламентських виборах у Словаччині. 25 жовтня 2023 року його затвердили як нового прем'єр-міністра країни. Він відомий своєю проросійською позицією та виступає проти допомоги Україні.

Партія Smer набрала трохи більше ніж 23% голосів. Проєвропейська партія "Прогресивна Словаччина" на чолі з Міхалом Шимечком посіла друге місце, набравши 17%. Третє місце зайняла партія Петера Пеллегріні "Голос" — 15%.

Smer-SD і "Прогресивна Словаччина" не отримали абсолютну більшість, а тому будуть змушені шукати собі партнерів по коаліції.

Фіцо раніше пообіцяв припинити військові поставки в Україну та прагне до мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС. Це риторика, близька до лідера Угорщини Віктора Орбана.

Топ дня
Вибір редакції
На початок