Загиблому військовому з Одещини просять надати звання "Героя України"

Загиблому військовому з Одещини просять надати звання "Героя України"

Загиблому військовому з Одещини просять надати звання "Героя України"
Загиблий Андрій Кейдалюк. Фото: з особистого архіву Вікторії Шепель

На сайті президента України зʼявилась петиція з проханням надати звання "Героя України" загиблому військовому з Одещини Андрію Кейдалюку. Про те, яким був Андрій і як він загинув, Суспільному розповіла його племінниця Вікторія Шепель.

Петицію про присвоєння Андрію Кейдалюку звання "Герой України" розмістила саме Вікторія. Станом на 20 січня вона зібрала понад 21 тисячу підписів.

"Андрій по життю був справжнім воїном, мав великі плани на майбутнє. На першому місці в нього були його два сини та старенька мати з інвалідністю. Заради них він і став на боротьбу з російськими окупантами", — розповіла племінниця загиблого.

За її словами, 43-річний військовий проживав у селі Лабушне Кодимського району Одеської області. Тут він закінчив школу, згодом здобув професію ветеринара і працював за спеціальністю у рідному селі. Пізніше чоловік переїхав до Одеси та працював у Муніципальній варті.

Андрій з перших днів повномасштабного вторгнення записався в тероборону, а згодом підписав контракт з ЗСУ. З жовтня 2022 року чоловік брав участь в бойових діях на Запорізькому напрямку.

Вікторія розповіла, що виконуючи бойове завдання на позиціях РФ 6 серпня, її дядько "здобув важливі бойові трофеї, поповнив бойові комплекти та запаси води, яка була на вагу золота".

"У перший день отримав поранення, однак відмовився від евакуації, тому що не міг залишити свій взвод, у якому майже всі були поранені. Андрій був відважним та хоробрим командиром, якого й досі згадують побратими", — додала вона.

У бою чоловік отримав ще дві контузії. 12 серпня близько населеного пункту Роботине під час евакуації поранених Андрій Кейдалюк загинув. Йому надали звання лейтенанта посмертно.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок