Третя платіжка за газ: за що, коли та скільки платити у Кіровоградській області

Третя платіжка за газ: за що, коли та скільки платити у Кіровоградській області

Третя платіжка за газ: за що, коли та скільки платити у Кіровоградській області
Фото: Суспільне Кропивницький

З 1 січня власники помешкань, у яких встановлене газове обладнання, мають платити за обслуговування мереж. До цього надходили дві платіжки — за спожитий газ та за його транспортування. Хто має обслуговувати і перевіряти мережі та скільки це коштує, читайте в матеріалі.

Обстежувати стан газових мереж мають працівники кропивницької філії "Газмереж". Про це у відповідь на запит Суспільного повідомив виконувач обов'язків директора філії Валентин Шевченко.

Це треба робити раз на п'ять років, якщо будинок в експлуатації менше за 25 років, та один раз на три роки, якщо мережі експлуатують понад 25 років.

На сайті кропивницької філії "Газмереж" є документ "Орієнтовна кошторисна вартість по технічному обслуговуванню багатоквартирних будинків на 2024 рік". Найдешевше перевірити мережі вийде в одному з будинків у селищі Петрове Олександрійського району – 11,63 гривні. Найдорожче — в одному з кропивницьких будинків – 919,63 гривні. Переважно ж вартість перевірки коливається в межах від 200 до 400 гривень.

Рахунок за роботу, яку зроблять "Газмережі" раз на п'ять років, або раз на три роки (залежно від часу експлуатації будинку), нададуть у тому місяці, в якому виконали перевірку. Розрахуватись слід буде протягом шести місяців.

Для того, щоб "Газмережі" перевірили систему, потрібно укласти відповідний договір. Споживачі можуть обрати й іншу компанію для техобслуговування, однак у неї має бути дозвіл на проведення таких робіт.

З господарями приватних помешкань договір укладають індивідуально, з мешканцями багатоквартирних будинків — з управителем будинку, ОСББ або іншим уповноваженим.

Чи укладають договори на перевірку газмереж у Кропивницькому?

Керівниця житлово-експлуатаційної організації №4 Людмила Запорожець розповіла Суспільному, що жодних роз'яснень щодо укладання такого договору немає, його, відповідно, не укладали. ЖЕО, з її слів, не відповідали та не відповідають за стан газових мереж у будинках.

Керівниця місцевого об'єднання співвласників багатоквартирних будинків "Злагода-люкс" Вікторія Есмер розповіла, що такий договір з підприємством "Газмережі" не укладала. В об'єднанні чотири будинки, один з яких — на електричному опаленні.

"У нашому місті поки такої практики немає. "Газмережі" доставляють газ, тож мають відповідати й за стан мереж".

На початок