Скільки людей живе на прикордонні Чернігівщини та як посилять контроль для цивільних у 5-кілометровій зоні

Скільки людей живе на прикордонні Чернігівщини та як посилять контроль для цивільних у 5-кілометровій зоні

Скільки людей живе на прикордонні Чернігівщини та як посилять контроль для цивільних у 5-кілометровій зоні
ФОТО: Суспільне Чернігів (архів)

З 20 кілометрової зони прикордоння Чернігівщини станом на 19 січня виїхало 3,5 тисячі людей. Залишається там ще понад 30 тисяч жителів.

Про це в ефірі Національного телемарафону "Єдині новини" розповів начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Нині в області відбувається добровільна евакуація, сказав він, з населенням здебільшого проводиться роз’яснювальна робота.

За словами Чауса, Чернігівщина умовно ділиться на три зони:

  1. П'ятикілометрова зона найближче до кордону і вважається найнебезпечнішою. Як розповів Чаус, досі там залишаються проживати 1,5 тисячі людей, стільки ж — виїхало.
  2. Друга зона — це ті населені пункти, які обстрілюються. Там залишається в межах 13 тисяч людей, близько двох тисяч виїхали.
  3. У 20-кілометровій зоні залишається жити 16 тисяч людей.

За 2023 рік на Чернігівщині внаслідок російських обстрілів та роботи ДРГ загинули 17 цивільних, ще 30 були поранені. У 2024 році загинула одна людина.

"Робота з населенням щодо відселення їх в більш безпечні регіони, в тому числі області, триває. Вона була у 2022 році й зараз ми її продовжуємо. У нас є можливість тимчасово розмістити людей в більш безпечних місцях", — сказав Чаус.

Нагадаємо, у п'ятикілометровій зоні прикордоння Чернігівщини посилять режим контролю за пересуванням цивільних задля безпеки місцевих жителів. Відповідне рішення прийняли 18 січня на Раді оборони Чернігівської області.

В ефірі Національного телемарафону "Єдині новини" Чаус сказав, що найбільше це стосуватиметься особливостей пропускного режиму.

Командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв 17 січня під час робочої поїздки на прикордоння Чернігівщини закликав цивільних прислухатися до рекомендацій ОВА.

"Там, де ведуться бойові дії, не місце цивільним. Вони наражають на небезпеку себе і не дають повноцінно працювати у бойовому режимі нашим військовослужбовцям", — сказав генерал-лейтенант.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок