На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо

Запорізька територіальна виборча комісія Запорізького району зареєструвала 10 кандидатів на вибори міського голови Запоріжжя - 8 кандидатів від партій та 2 самовисуванці.

Про це Суспільному повідомив голова Запорізької міської територіальної виборчої комісії Олександр Євграфов. Що відомо про кандидатів на посаду міського голови - в огляді.

Кандидат від "Партії Володимира Буряка "Єднання" Володимир Буряк

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Володимир Буряк. chesno.org

Загальні відомості. Загальні відомості. Народився в смт. Курилівка Дніпропетровської області, 55 років. Освіта: вища. Одружений, має дочку та онуку. Закінчив Дніпродзержинський індустріальний інститут за спеціальністю «Обробка металів тиском».

У 1987 році розпочав кар'єру на металургійному комбінаті «Запоріжсталь» з посади майстра зміни цеху гарячого прокату тонкого листа. Згодом став начальником дільниці, пізніше — інженером планово-розподільчого бюро, директором з виробництва, головний інженером комбінату. 24 листопада 2015 року звільнений з посади головного інженера за власним бажанням у зв'язку з обранням на посаду міського голови Запоріжжя.

Майно та активи. Згідно декларації за 2019 р. Володіє будинком, квартирою (спільно з дружиною), та кількома земельними ділянками в Запорізькій та Дніпропетровській областях. Має два легкових автомобілі, два причепи та надувний човен. Також має 492000 гривень та 100 доларів готівкою і 425833 гривень на рахунку у банку.

Політична діяльність. Перший раз балотувався на посаду міського голови на виборах у 2015 році як самовисуванець, але за підтримки партії “Опозиційний блок”. Здобув перемогу у першому і другому турах місцевих виборів. У міськраді сформував навколо себе більшість у міській раді, до якої увійшли фракції "Опозиційний блок" (20 депутатів), "Нова політика" (9 депутатів) та "Наш край" (6 депутатів).

Вдруге балотується на посаду міського голови від політичної партії “Партія Володимира Буряка “Єднання”. Про підтримку Буряка на місцевих виборах 2020 р. заявила політична партія "Опозиційна платформа - За життя". Лідер запорізького осередку партії Володимир Кальцев сказав, що таку стратегію в партії обрали "з огляду на небезпеку приходу до влади недосвідчених людей і непрофесіоналів". В ОПЗЖ вирішили підтримати Буряка з огляду на "позитивний досвід управління містом".

На парламентських виборах 2019 року балотувався у народні депутати від партії "Опозиційний блок", № 8 у списку. Безпартійний.

Як повідомляє Чесно, Буряк неодноразово ставав фігурантом журналістських розслідувань. Так, у перший рік роботи Запорізьким міським головою Володимир Буряк призначав на посади в місцевих органах влади своїх помічників. Призначення саме помічників дає меру змогу не проводити конкурс, як зобов’язує Закон України “Про державну службу”. Також “Запорізький центр розслідувань” писав про те, що Буряк змінював статути комунальних підприємств, не маючи на це повноважень.

Погляди. Серед передвиборних обіцянок - дороги, інфраструктура, екологія, комфортний міський транспорт та якісна освіта. Скептично налаштований щодо існуючих політсил. “На жаль, падіння довіри запоріжців і українців взагалі до тих партій, які засідають у Верховній Раді, стало просто катастрофічним. Київські політики загрузли в суто політичних чварах і корупційних скандалах. І ми не хочемо перетворювати наші міські та обласну ради у філіали Верховної Ради, щоб там засідали ті ж самі партії, і в сотий раз сперечалися якою мовою нам розмовляти і які б ще карантинні обмеження запровадити”, - сказав він в інтерв’ю газеті “Запорізька Січ”.

Кандидат від партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Віталій Рябцев

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Віталій Рябцев.

Загальні відомості. Рябцев Віталій Володимирович народився 4 листопада 1975 року в селі Чубарівка Пологівського району Запорізької області. Із 1993 до 1995 року служив у ВМС м. Феодосія, Україна. Закінчив Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії. Трудова діяльність: працював інспектором служби безпеки акціонерного комерційного банку "Металург", інспектором служби безпеки відкритого акціонерного товариства "Запоріжсталь", менеджером у товаристві з обмеженою відповідальністю «Ніка 2012». З 2014 року по теперішній час — директор товариства з обмеженою відповідальністю “Громадсько-політичний портал АКЦЕНТ”. Одружений. Має сина та доньку.

Майно та активи. Згідно декларації за 2019 рік володіє земельною ділянкою у селі Бурлацьке Пологівського району (площею 6,73 м.кв.) та квартирою у Запоріжжі (площа - 67,7 м.кв). Є власником корпоративних прав на ТОВ “Лідер-холод лтд”

Політична діяльність. З 2013 р. член політичної партії «Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Із 2015 року – депутат Запорізької міської ради 7 скликання. Депутатом обирався від політичної партії "Батьківщина", є членом однойменної фракції у міській раді. Член постійної комісії міської ради з питань життєзабезпечення міста.

У 2019 році на позачергових виборах народних депутатів балотувався за одномандатним виборчим округом 75 від політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Програв кандидату від партії “Слуга народу” Роману Сохі. У лютому 2020 року Віталій Рябцев очолив Запорізьку міську організацію партії “Батьківщина”.

Політичні погляди. Регулярно критикує роботу міської влади в питаннях ЖКГ. Фігурант антикорупційних публікацій. "Багатії та злидні Запорізької міськради: як вижити за 0 гривень та кого годує теща". "Запоріжжя не витримає ще 5 років із мером Буряком. Комунальне господарство майже зруйноване, рівень корупції на муніципальних закупівлях – критичний. Місто має майже на 2 млрд. гривень боргів. Ситуацію треба виправляти, і саме для цього я балотуюсь на посаду міського голови", – зазначив Віталій Рябцев, коментуючи висування порталу "Батьківщина". Серед пріоритетів називає - поліпшення стану житлового фонду та якості комунальних послуг, боротьбу з «наливайками», наркозакладками та залами ігрових автоматів, а також боротьбу з корупцією в Запорізькій мерії.

Кандидат від партії "Європейська Солідарність" Валерій Прозапас

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Валерій Прозапас. regionnews.net.ua

Загальні відомості. Валерій Прозапас народився 7 липня 1977 року в місті Запоріжжі, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, Навчався в НУ оборони ім. Івана Черняховського. Щодо трудової діяльності - був заступником директора з економіки ТОВ "Корнер Сервіс", а наразі є директором з будівництва ТОВ "Інфра-Буд". Ветеран АТО, в минулому учасник бойових дій російсько-української війни на Донбасі, офіцер оперативного резерву першої черги 92-ї ОмБр, учасник Революції Гідності.

Майно та активи. Станом на 2.10.20 декларація на сайті Єдиного державного реєстру електронних декларацій відсутня.

Політична діяльність. Член Політичної партії "Європейська Солідарність". У лютому 2019 року створив у Запоріжжі місцевий штаб "Команди Порошенка". На виборах народних депутатів у 2019 балотувався за 76 одномандатним виборчим округом від "ЄС", програв кандидату від "Слуги народа" Євгенію Шевченку. У 2020 році 22 вересня на партійній конференції був висунутий на посаду міського голови Запоріжжя.

Погляди. Кандидат виокремив 5 напрямків роботи, якщо буде обраний: ефективне використання можливостей децентралізації, зміна підходів в управлінні ЖКГ, системне вирішення екологічних проблем, створення умов для розвитку бізнесу та залучення інвестицій, а також безпека городян. Регулярно виступає з критикою діяльності міського голови Буряка, зокрема щодо бюджетного боргу та низького рейтингу конкурентноспроможності Запоріжжя. 30 вересня поточного року викликав Володимира Буряка на дебати. "Необхідно направити ресурс на розвиток медицини, освіти, культури, транспорту, туризму. І нарешті вирватися з багаторічної деградації. Я не бачу в цьому нічого не можливого. Давайте дамо бій місцевим мародерам, зеленій некомпетентності та промосковським реваншистам", - сказав Прозапас під час партійної конференції.

Кандидат від партії "Радикальна партія Олега Ляшка" Юрій Ружин

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Юрій Ружин.

Загальні відомості. Народився 27 березня 1972 року. Освіта вища. Очолює патріотичне формування з охорони громадського порядку "Хортицький полк". Одружений.

Майно та активи. Згідно декларації за 2019 рік володіє нерухомістю у Запоріжжі - житловий будинок ( 370,6 кв. м) та земельною ділянкою (1000 кв. м).

Політична діяльність. Депутат обласної ради двох скликань. З 2005 по 2010 рік був депутатом облради від БЮТ. У 2015 році вступив до Радикальної партії Олега Ляшка та був обраний як її представник до обласної ради. Наразі Ружин є керівником однойменної фракції в облраді. Член постійної депутатської комісії з питань будівництва, транспорту, зв'язку та паливно-енергетичного комплексу. 20 вересня відбулася конференція територіального осередку "Радикальної партії Олега Ляшка", на якій Ружина було обрано кандидатом на посаду міського голови Запоріжжя.

Погляди. В пріоритетах вирішення проблеми у сфері медицини, екології, а також інфраструктури. В інтерв'ю критикує господарську діяльність нинішнього очільника міста: "В першу чергу не подобається підхід мера до бюджетування міста. Пан Буряк звик бути «господарником». Ці «господарники» вже втомили,"- сказав Ружин в інтерв'ю виданню "НД".

Самовисуванець Дмитро Осипов

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Дмитро Осипов. 061.ua

Загальні відомості. Навчався у Військовому інституті ракетних військ та артилерії ім. Івана Богуна міста Суми. Після закінчення військового вишу його направили на службу до Запоріжжя. Звільнився у запас. Одружений, має доньку. Після російської агресії в 2014 році знову пішов на службу в армію. У Збройних силах отримав звання підполковника. Станом на 2019 рік військовий обіймав посаду начальника відділу підготовки управління ракетних військ і артилерії в оперативному управлінні командування "Південь" Сухопутних військ ЗСУ. На той час адресою його проживання було місто Одеса.

Наразі є директором громадської організації "Запорізька обласна асоціація соціальної підтримки і захисту співробітників спецслужб "Співдружність". У 2015 році підполковника нагородили орденом "За заслуги перед Запорізьким краєм" ІІІ ступеня. Нагороду Осипов отримав як командир артилерійського дивізіону.  

Майно та активи. У 2019 році підполковник задекларував дві земельні ділянки у селі Нагірному Вільнянського району (152 м.кв.) та Григорівці Запорізького району (54 м.кв.). У декларації Осипов зазначив, що володіє автівками Smart, Hyundai, Volkswagen, "ВАЗ", а також вантажівкою Mercedes. Крім того, від задекларував автомобіль Tesla, права власності на який належать "Приватбанку".

Політична діяльність. У політичній партії "Справжні дії" повідомляли, що Осипов буде представляти їхню політичну силу на виборах. Однак цю партію не допустили до участі на місцевих виборах.

Погляди. В інтерв'ю запорізькому виданню "061" зазначив, що немає політичного досвіду, але має досвід бойовий. "Я вважаю, що наш досвід можна втілити в цивільному житті. Ми приймали рішення, від яких залежать життя людей. На цивілці у них менше відповідальності, але вони часом навіть з цим не можуть впоратися. Я не можу миритися з цим, бачити, як грабують бюджет,"- підсумував Дмитро Осипов.

Самовисуванець Віктор Хоцький

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Віктор Хоцький. facebook.com/Віктор Хоцький

Загальні відомості. Народився у 1962 році. Освіта вища. Одружений, має двох синів. Професійна кар'єра Хоцького пов'язана з роботою в органах місцевого самоврядування. На посадах в міській раді та районних адміністраціях міста чиновник пропрацював близько 30 років - у Орджонікідзевській та Шевченківській райадміністраціях Запоріжжя. Нині працює заступником директора департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради

Майно та активи. Згідно декларації за 2019 рік, виторг у тендерах компаній, де декларант є бенефіціаром, складає 3 018 864,00 грн (загальна сума з 2011 року - 94 901 706,51 грн). У селі Благовіщенка Більмацького району володіє будинком ( 53,1 м кв.) та двома земельними ділянками (2500 м. кв. та 3500 м. кв.). А також цінним рухомим майном - твором мистецтва (картина), автомобілями Volkswagen transport та Ford taunus; цінними паперами - 903 акції ВАТ "Запоріжсталь" та грошовими активами.

Політична діяльність. До подання кандидатури на посаду міського голови про участь в політичному житті міста та країни Віктора Хоцького невідомо.

Погляди. Особливу увагу після обрання його міським головою, Віктор Хоцький планує приділити сфері житлово-комунального господарства, провести аудит діяльності попередньої влади і стану міського господарства. "Моє основне передвиборче гасло — економія і ощадливість, дбайливе використання бюджетних коштів. Це гроші платників податків. Люди повинні знати, на що йдуть ці гроші, контролювати всі ці процеси. На мій погляд, нинішня міська влада кричуще нераціонально витрачає міський бюджет! - зазначив Хоцький в інтерв'ю виданню "Гетьман".

Кандидат від партії "Слуга Народу" Віталій Тишечко

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Віталій Тишечко. facebook.com/vitaliy.tyshechko

Загальні відомості: Віталій Тишечко народився 26 жовтня 1978 року в місті Запоріжжі Запорізької області, Україна. Освіту здобув у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний інститут". Також навчався у Інституті післядипломної освіти Гуманітарного університету "Запорізький інститут державного та муніципального управління" за напрямком "Економіка підприємства".

З 2008 до 2016 року працював заступником начальника управління кадрів на ПАТ "Мотор Січ". У 2014 році обраний заступником голови комісії з трудових спорів підприємства "Мотор Січ". Із 2017 року працював директором ТДВ "СК "МОТОР-ГАРАНТ". З 11 серпня 2020 року працює заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації.

Майно та активи. Згідно декларації кандидата на посаду за 2019 рік Тишечко володіє квартирою (54,71 м. кв.) та житловим будинком (81,7 м.кв.) у Запоріжжі, а також грошовими активами. Серед джерел доходу вказані пенсія та зарплатня від ТДВ "СК "Мотор-Гарант".

Політична діяльність. У 2015 році був обраний депутатом Запорізької міської ради 7 скликання. Депутатом обирався вперше за списками політичної партії "Нова політика", позапартійний. Член фракції партії "Нова політика". Заступник голови постійної комісії міської ради з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів.

Погляди. Серед пунктів своєї передвиборчої програми кандидат від президентської партії назвав розвиток транспорту, житлово-комунальне господарство, освіта - робота з навчальними закладами, медична тематика, культура, туризм, розвиток транспорту. “Я вже підготував суттєву стратегію по кожному напрямку: ЖКГ, транспорт, медицина, освіта, туризм, культура. Усі ці напрямки будуть охоплені стратегією. Також буде сформована команда”, – повідомив політик під час його представлення.

На останній 53-тій сесії міської ради 30 вересня Віталій Тишечко виступив з критикою міської влади, зокрема щодо боргу місцевого бюджету, який за прогнозами Тишечка наступного року зросте вдвічі. Також кандидат на посаду міського голови заявив про порушення ст. 64 Статуту Запоріжжя (Позики територіальної громади), а саме: "що усі запозичення, позики та кредити мають оформлюватися в цінні папери, що реєструються державними органами влади. І всі кредити, що були взяті за час каденції (1 млрд. 100 млн) було зроблено з порушенням діючого законодавства,"- зауважив Тишечко під час сесії.

Кандидат від політичної партії "Сила людей" Денис Тарасов

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Денис Тарасов. facebook.com/denis.tarasov.official

Загальні відомості. Народився 31 жовтня 1979 року в місті Запоріжжя. Освіта вища юридична, закінчив Запорізький юридичний інституту МВС України. Одружений, має двох дітей. З червня по грудень 2001 року працював на посаді слідчого Ленінського РВ УМВС України в Запорізькій області. Працював юрисконсультом в ТОВ "Юридичне агентство "Бізнес право ЛТД", заступником директора ПП "Юридична фірма "Легенда". У жовтні 2004 року заснував ТОВ "Бізнес-Центр Запоріжжя", директором якого є і зараз. Також з січня 2017 року по теперішний час працює адвокатом.

Майно та активи. Згідно декларації, у спільній власності з дружиною має дві квартири у Запоріжжі. Серед недобудованого майна зазначений гараж. З рухомого майна - Daewoo-FSO Lanos. Джерела доходу - заробітна платня ТОВ "Бізнес-Центр Запоріжжя" та БО "Благодійний фонд "Чаша милосердя", а також гонорари від БО "Сподівання".

Політична діяльність. З серпня 2015 року – член партії "Сила Людей" та голова Запорізької міської організації ПП "Сила Людей". У жовтні 2015 року був кандидатом до Запорізької міської ради від місцевого осередку. У 2017 році вдруге був обраний до Політичної ради Партії «Сила Людей» від Запорізької області.

31 липня 2020 року місцеві осередки політичних партій («Народний рух України», «Демократична сокира», «Сила людей» та «Голос») підписали Меморандум про об’єднання. Тоді Денис Тарасов зазначив: «Метою даного меморандуму є об’єднання спільних зусиль на місцевих виборах всіх суб’єктів, які зацікавлені у розвитку Запоріжжя як комфортного, екологічного безпечного, сучасного, інвестиційно привабливого та нетолерантного до корупції міста».

Загалом, меморандум підписало п’ять партій, але до списку кандидатів увійшли представники від трьох – від "Сили людей", "Народного руху" та "Громадянської позиції". Оскільки, діючим законодавством не передбачені блоки, тому було вирішено, що все об’єднання буде йти за списком "Сили людей", а кандидатом на посаду міського голови було висунуто Дениса Тарасова.

Погляди. У передвиборчій програмі Денис Тарасов особливу увагу приділяє розвитку концепції "Розумного міста" та виокремлює наступні пункти: комфортний міський транспорт, благоутрій парків та безпека на вулицях; доступність муніципальних та адміністративних послуг, а також розвиток інвестиційної привабливості міста Запоріжжя.

Кандидатка від політичної партії "Наш край" Елла Слепян

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Елла Слепян. facebook.com.ellaslepian

Загальні відомості. Народилася у Запоріжжі, 52 роки. Освіта вища. У 1985 закінчила Запорізький державний університет за фахом “викладач математики", а у 1999 році закінчила Запорізьку державну інженерну академію за фахом “економіка підприємства”; кандидат економічних наук. Має звання Заслужений економіст України.

Починала свою кар'єру як вчителька математики, потім працювала з 1996 по 2002 рік у Запорізькій міськраді (управління комунальної власності). З 2002 по 2004 роки перейшла працювати до Запорізької обласної державної адміністрації: була заступницею начальника головного управління економіки, з 2005 — 2012 — начальницею управління. У 2013 році очолила департамент економічного розвитку і торгівлі Запорізької обласної державної адміністрації.

У 2016 — 2017 — заступниця начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області, у 2017 році — у Київській області. Повернулася до Запоріжжя та стала першою заступницею голови Запорізької обласної державної адміністрації. У 2019 року протягом трьох місяців була т.в.о. голови Запорізької обласної державної адміністрації. Зараз у графі професійної діяльності Слепян зазначено, що вона є кандидаткою на посаду міського голови.

Майно та активи. Згідно декларації після звільнення за 2019 рік має квартиру у Запоріжжі та легковий автомобіль. За минулий рік задекларувала 614703 грн прибутку. Також має 600000 грн та 25000 дол готівкою.

Політична діяльність. Посадовиця Елла Слепян вперше бере участь у виборчих перегонах.

Погляди. Головним пріоритетом роботи своєї команди відзначає підвищення рівня життя населення. Зокрема, доступні соціальні послуги та інфраструктура, вирішення проблем ЖКГ та екології, покращення якості послуг в освіті та медицині, підтримка малого та середнього бізнесу тощо.

Кандидатка від політичної партії "За майбутнє" Олеся Крамаренко

На вибори міського голови Запоріжжя ТВК зареєструвала десятьох кандидатів. Що про них відомо
Вибори міського голови Запоріжжя 2020, кандидат Олеся Крамаренко. facebook.com.olesia.kramarenko

Загальні відомості. 38 років. Має вищу освіту (спеціальність - журналістика). Заміжня, має двох дітей. Веде підприємницьку діяльність в галузі PR та комунікацій. Досвід роботи на державній службі: 2006-2007 роках працювала заступницею начальника обласного управління молоді та спорту Запорізької ОДА, була речницею голови Запорізької ОДА Євгена Червоненка. З 2016 року стала помічницею депутата Віктора Пріта з фракції "Самопоміч" у Запорізькій міськраді.

Майно та активи. Станом на 2.10.20 декларація на сайті Єдиного державного реєстру електронних декларацій відсутня.

Політична діяльність. У 2019 році під час позачергових парламентських виборів Олеся Крамаренко була 46-м номером у списку партії "Самопоміч". Працюючи помічницею депутата міськради, опікувалася екопитанями. 19 вересня 2020 року під час загальних зборів Запорізької обласної організації партії "ЗА МАЙБУТНЄ" учасники висунули Олесю Крамаренко кандидатом на посаду міського голови Запоріжжя. Вона ж очолила виборчий список кандидатів у депутати до Запорізької міської ради від політсили.

Олеся Крамаренко відома у Запоріжжі екоактивістка. З 2018 року очолює громадську організацію "Дзиґа", що розвиває систему громадського моніторингу повітря в рамках чесько-українського партнерства, озеленення міста, а також інших екологічних проектів в Запоріжжі й області. "Дзиґа" входить до неформального об'єднання запорізьких ГО та активістів, які опікуються проблемами довкілля в місті - "Екокоаліція Запоріжжя". За час своєї діяльності представники об’єднання, зокрема, домоглися закупівлі пересувної еколабораторії та фінансування її роботи коштом місцевих бюджетів.

Погляди. Програма кандидатки відсутня у доступі. Суспільне зв'язалося з Олесею Крамаренко, щоб з'ясувати основні пункти її передвиборчої програми. Наразі чекаємо відповіді.

Читайте також: Промерська більшість та прогули: про роботу депутатів Запорізької міськради сьомого скликання
На початок