Курси шиття організували у Полтаві в рамках німецько-українського освітнього проєкту: для кого вони

Курси шиття організували у Полтаві в рамках німецько-українського освітнього проєкту: для кого вони

Тренінговий курс крою та шиття проводять у Полтаві. Організували його у рамках проєкту «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей».

Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Лілія Матвійчук. Працює швейна майстерня на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.

Курси шиття організували у Полтаві
77-річна Тетяна Харченко вишиває стрічками. Жінка готує основу для сумки-шопера. Суспільне Полтава

"Це буде у нас сумочка. Звісно, може я не дуже правильно розподілила малюнок, але вже що в мене вийшло. Нам надають матеріали, ми не приходимо з цим, все підготовлено до дрібниць, починаючи з голок, ниток, олівці і все. Закінчуючи оцими прикрасами, які нам можна використовувати", — повідомила учасниця тренінгового курсу крою та шиття Тетяна Харченко.

"Даний проєкт спрямований на допомогу ветеранам, ветеранкам, членам їхніх родин, членам родин чинних військовослужбовців, членам родин полеглих захисників, безвісти зниклих, ветеранам, які мають інвалідність, внаслідок війни. Для того, щоб вони мали можливість реінтегруватися в цивільне життя, мали можливість на базі нашого проєкту знайти підтримку для себе, отримати нові знання, допомогу у плані консультацій", — пояснила керівниця проєкту Лілія Матвійчук.

Курси шиття організували у Полтаві в рамках німецько-українського освітнього проєкту
Курси шиття організували в рамках німецько-українського освітнього проєкту. Суспільне Полтава

"Я переселенка з Донецької області, а також дружина військовослужбовця. Курси дуже подобаються, в нас дуже талановитий викладач, котрий може все пояснити, розказати, не зрозуміти неможливо. І також дуже гарне обладнання професійне, за яке сідаєш і одне задоволення працювати", — розповіла учасниця тренінгового курсу крою та шиття Галина Варушкіна.

Розрахований курс на слухачок, які не вміють шити, каже Тетяна Теремецька. Його тривалість 100 годин. У майстерні займаються три рази на тиждень.

Курси шиття організували на базі Полтавського університету економіки і торгівлі
Курси шиття організували на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Суспільне Полтава

"Обладнання тут десь на півтора мільйона гривень. Все обладнання, яке ви тут бачите, закуплене за гроші японських, німецьких донорів, і університет не залишився осторонь. Надали і приміщення, і столи, оплачує вартість комунальних послуг, освітлення", — розповів ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля.

Як розповіла керівниця проєкту Ліля Матвійчук, навчають учасників курсу безкоштовно. А загалом у рамках проєкту діє 11 навчальних програм.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок