Британський волонтер передав рівненським рятувальникам протипожежну ковдру для гасіння авто

Британський волонтер передав рівненським рятувальникам протипожежну ковдру для гасіння авто

Британський волонтер Джейсон Халл передав рівненським рятувальникам протипожежну ковдру для гасіння автомобілів. Її вартість приблизно п'ять тисяч доларів. Також він вперше продемонстрував бійцям ДСНС, як правильно нею користуватися.

Джейсон Халл розповів Суспільному про переваги такого методу гасіння.

"Коли автомобіль охоплює полум'я — з'являється чорний токсичний дим. Він дуже небезпечний, бо швидко поширюється. Достатньо тричі його вдихнути й людина втрачає свідомість. Знаючи, що саме треба робити, з допомогою протипожежної ковдри рятувальники можуть без небезпеки швидко загасити пожежу, вони просто припиняють доступ кисню до полум'я", — зазначив британський волонтер.

Британський волонтер передав рівненським рятувальникам протипожежну ковдру
Джейсон Халл. Фото: Суспільне Рівне

Джейсон Халл — колишній інструктор протипожежної служби Сполученого Королівства. Він розповів, що у нього на батьківщині в останні роки такі ковдри почали використовувати для ліквідації пожеж у торгових центрах, підземних паркінгах та в багатоповерхових стоянках:

"Ця протипожежна ковдра коштує приблизно п'ять тисяч доларів, її можна використовувати багато разів, вона здатна витримувати температуру близько тисячі градусів. Представники норвезької фірми, яка виробляє такі ковдри, пожертвувала мені кілька екземплярів, щоб я зміг навчити користуватися ними українських пожежників, яких я дуже поважаю як професіоналів".

Британський волонтер передав рівненським рятувальникам протипожежну ковдру
Фото: Суспільне Рівне

Зі слів начальника оперативно-координаційного центру головного управління ДСНС Рівненщини Ігоря Кухарчука, протипожежна ковдра ефективна для гасіння охоплених полум'ям електрокарів.

"Специфіка гасіння електрокарів дуже суттєва, оскільки там є батареї. Вони несуть основну загрозу і створюють небезпеку для рятувальників. Загасити її водою практично неможливо. Тут використовується принцип ізоляції, накриваючи автомобіль", — зауважив він.

Британський волонтер передав рівненським рятувальникам протипожежну ковдру
Ігор Кухарчук. Фото: Суспільне Рівне

Ігор Кухарчук додав, що використовувати ковдру планують в обласному центрі та в найближчих населених пунктах, оскільки у Рівненському районі фіксують найбільше випадків загорянь в транспортних засобах.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок