На Кіровоградщині торік зареєстрували майже 44,5 тисячі автомобілів

На Кіровоградщині торік зареєстрували майже 44,5 тисячі автомобілів

На Кіровоградщині торік зареєстрували майже 44,5 тисячі автомобілів
Сервісний центр МВС України. Ілюстративне фото: Суспільне Кропивницький

Торік на Кіровоградщині у сервісних центрах МВС регіону зареєстрували 44 347 автомобілів, вантажівок, мотоциклів та автобусів. До районних бюджетів регіону за цю послугу перерахували майже 10 мільйонів гривень, з яких більше мільйона – це оплата за видачу водійських посвідчень.

Про це Суспільному розповів спеціаліст зі зв'язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в області Сергій Воскобойник. З його слів, у 2023 році на території регіону вперше зареєстрували 7408 одиниць транспорту, з них 3039 – це нові.

Наприкінці 2023 року у застосунку Дія запустили послугу з перереєстрації автівок. Через мобільний застосунок українці почали продавати та купувати легкові авто, мотоцикли та мопеди. З 20 по 31 грудня 2023 року, через Дію по Україні продали 1504 машини. Ця послуга доступна виключно для фізичних осіб.

Під час здійснення договору купівлі-продажу онлайн, покупець має можливість залишити наявні номерні знаки, або ж замовити нові з серією DI з доставленням у зручне відділення Укрпошти. Також обрати вид свідоцтва про реєстрацію: електронне чи виготовлене на бланку.

Відомості про продавця, покупця та автомобіль автоматично перевіряються у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів. Якщо машина перебуває у розшуку, або є наявні обмеження чи обтяження у продавця, чи покупця, договір не укладається. Про це система повідомляє автоматично.

Якщо покупець залишив наявний номерний знак, користуватись придбаним авто можна одразу після того, як свідоцтво про реєстрацію з’явиться в Дії. Якщо людина замовила нові номерні знаки, то керувати автомобілем можна тільки після їхнього отримання на пошті.

На початок