Зеленський у Давосі закликав представників великого світового бізнесу інвестувати в Україну

Зеленський у Давосі закликав представників великого світового бізнесу інвестувати в Україну

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, Давос, Швейцарія, 16 січня 2024 року. Фото: ОПУ

На полях щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в Давосі 16 січня президент України Володимир Зеленський взяв участь у зустрічі "Керівники великого бізнесу – Україні".

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський поінформував співрозмовників про економічне зростання України, яке у 2023 році перевищило 5%, та про оптимістичні прогнози щодо зростання ВВП на поточний рік.

Він наголосив, що Україна відновила експортні можливості завдяки функціонуванню незалежного від Росії "зернового коридору".

"Ми створили паралельний коридор і продемонстрували, що можемо відтіснити флот Росії з Чорного моря. Ми почали транспортувати не лише зерно, а й інші товари", – розповів президент і наголосив, що українська влада докладає значних зусиль для забезпечення захисту від повітряного терору Росії.

Зеленський запросив представників бізнесу інвестувати в Україну та брати участь у її відновленні.

"Важливо, що ви стоїте з нами, я дякую за вашу підтримку. Це дуже важливо – бути тут, підсилювати інвестиції в Україну та підтримувати нашу економіку", – сказав глава держави.

Він також відзначив особливий потенціал та перспективи військового виробництва. Зокрема Зеленський наголосив на важливості кооперації з передовими західними оборонними компаніями.

Спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, яка брала участь у заході закликала світовий бізнес активно вивчати інвестиційні можливості України. Вона зробила акцент на перевагах економіки, серед яких – глобальна диджиталізація державного управління в Україні.

До зустрічі, зокрема, долучилися: президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Всесвітнього економічного форуму Берге Бренде, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, президент Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо, віцеканцлер, міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Габек.

Форум у Давосі

Понад 100 глав держав і урядів зібралися у Давосі на 54-ті щорічні збори Всесвітнього економічного форуму. Загальна тема заходу — "Відновлення довіри". Програма складатиметься з чотирьох пріоритетів:

  • "Досягнення безпеки та співпраці в розколотому світі";
  • "Створення зростання та робочих місць для нової ери";
  • "Штучний інтелект як рушійна сила економіки та суспільства";
  • "Довгострокова стратегія щодо клімату, природи та енергії".

На початок