У Житомирі до 12 років заочно засудили учасника незаконного збройного формування, який штурмував Бахмут

У Житомирі до 12 років заочно засудили учасника незаконного збройного формування, який штурмував Бахмут

ОРДЛО, ДНР, Бахмут, СБУ, суд, тюрма, вирок, бойовик, Житомир
До 12 років засудили бойовика незаконного збройного формування. Житомир, 16 січня 2024 року.

У Житомирі до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна заочно засудили бойовика "Дембель" — учасника незаконного збройного формування, який штурмував Бахмут. Також він організовував діяльність своїх підлеглих, пов’язану із захопленням і утриманням інших українських населених пунктів.

Про це Суспільному розповіла речниця управління Служби безпеки України в Житомирській області Ірина Мартинюк.

За її словами, контррозвідники та слідчі СБУ зібрали беззаперечні докази вини на заступника командира гвардійської оперативно-тактичної групи "Кольчуга".

У Житомирі до 12 років заочно засудили учасника незаконного збройного формування, який штурмував Бахмут
Речниця СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк. Фото: Суспільне Житомир

За оперативними даними спецслужби, нині "Дембель", який в незаконному збройному формуванні має звання полковник, разом із іншими підпорядкованими йому бойовиками воює проти Сил оборони України на Бахмутському напрямку. Також він організовує та керує підготовкою бойовиків одного з підрозділів реактивно-артилерійського дивізіону терористів, сказала речниця обласного управління СБУ.

За її словами, бойовик "Дембель" є уродженцем Донеччини. До військового зведення проросійських терористів "Кольчуга" записався ще у травні 2014 року.

"Відтоді він відповідав за забезпечення бойовиків формування амуніцією, озброєнням і боєприпасами, бойовою технікою. Також організовував та координував їхню діяльність, пов’язану із захопленням і утриманням українських населених пунктів, веденням бойових дій проти українських військ. "Дембель" займався вербуванням і відбором нових кадрів до складу бандформування, розповідаючи їм свою причетність до вчинених злочинів проти України та хизуючись псевдонагородами", — розповіла Ірина Мартинюк.

За матеріалами СБУ Корольовський районний суд Житомира засудив "полковника Дембеля" в порядку спеціального судочинства за:

частиною 1 статті 258-3Участь у діяльності терористичної організації та сприяння її діяльності;

частиною 2 статті 260Участь у діяльності непередбаченого законом збройного формування Кримінального кодексу України.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Житомирського апеляційного суду залишила вирок без змін. Наразі він набрав законної сили. За словами Ірини Мартинюк, засудженому обрали міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Початок строку відбування покарання буде рахуватися із дати його затримання.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок