2 жінки та 11 чоловіків: кандидати на посаду міського голови Полтави. Що про них відомо

2 жінки та 11 чоловіків: кандидати на посаду міського голови Полтави. Що про них відомо

2 жінки та 11 чоловіків: кандидати на посаду міського голови Полтави. Що про них відомо
Суспільне Полтава

Полтавська ТВК зареєструвала 13 кандидатів на посаду Полтавського міського голови. Суспільне зібрало з відкритих джерел інформацію про кожного з них.

1. Юрій Бублик

Юрій Бублик
Юрій Бублик. Суспільне Полтава

Загальні відомості: 46 років. Народився у селі Новоселівка Полтавського району. Закінчив тодішній Полтавський сільськогосподарський інститут за напрямком "Агрономія". Також – Харківську державну академію технології та організації харчування за спеціальність "Менеджмент".

Попередня діяльність: Був сільським головою Ковалівки, що у Полтавському районі. Двічі ставав нардепом від ВО "Свобода". Але встиг побувати у фракції БПП, вийти з неї, а згодом – залишити і "Свободу" зі звинуваченнями у внутріпартійному авторитаризмі. Але на місцеві вибори 2020 на посаду міського голови Полтави знову балотується від партії "Свобода".

У 2015 році вже був кандидатом на посаду міського голови обласного центру теж від ВО "Свобода".

Погляди: Юрій Бублик був автором законопроєкту про імпічмент президента. Щодо цього у ЗМІ заявляв:

"Якщо президент десь порушив закон, запускається механізм імпічменту, він як звичайний громадянин проходить слідство. Якщо доводять його вину – він позбувається посади. І тоді не треба нам революцій, майданів, потрясінь, кровопролиття. Усе вирішується цивілізованим юридичним шляхом. А коли немає цього запобіжника, тоді президент творить, що хоче. Думає, він назавжди сюди прийшов з довічним утриманням".

Майно та активи: Згідно з деклараціями, які є у відкритому доступі, спільно з родиною володіє земельними ділянками, загальною площею 20 гектари. Має чотири офіси, загальною площею 298,6 м2 . 2019-го його дружина у Полтаві придбала квартиру площею 80,6 м2 . Має житловий будинок, площею 296 м2 , три легкові автомобілі та автобус MERCEDES-BENZ SPRINTER 319CDI 2013 року. Юрій Бублик володіє корпоративними правами Товариства з додатковою відповідальністю Полтавський Райагрохім (47,66 % від загального капіталу). Із грошових активів є кошти, позичені на користь третіх осіб в сумі 140 942 USD.

Корупція: Юрій Бублик є фігурантом антикорупційного розслідування за фактом податкового зловживання: не задекларував 2014-го свій бізнес.

2. Оксана Деркач

Загальні відомості: 55 років. Народилася у селі Глибочок, що на Тернопільщині. Закінчила тодішній Полтавський державний педагогічний інститут ім. В.Г.Короленка – "Учитель української мови та літератури". А ще навчалася у Харківському філіалі Української Академії державного управління при Президентові України – "Магістр державного управління".

Попередня діяльність: Працювала вчителем на Миколаївщині та у Полтаві. Була заступницею організаційного відділу апарату Полтавської ОДА. 2010-го стала депутаткою Полтавської міськради від "Парії регіонів". Відразу ж обійняла посаду секретаря міськради. Після Революції Гідності очолила міську організацію партії "Рідне місто", яку пов’язують з колишніми регіоналами. У березні 2018-го її звільнили з цієї посади. На посаду міського голови Полтави висунута від політичної партії "За життя".

Погляди: Виступає за перезавантаження влади,заявила в ефірі одного українського каналу:

"Місцеві вибори дозволять перезавантажити владу в Полтаві і закінчити політичні війни в міськраді, наслідок яких – нецільове використання коштів. У міськраді йде постійне "перетягування каната", кожні пів року створюється нова коаліція, нова опозиція. Містяни втомилися від політичної боротьби. Полтавська міськрада вирішила перекинути кошти з медицини на прибирання. Але ж не збільшилася ні кількість доріг, які необхідно прибирати, ні кількість працівників у цій сфері. І незрозуміло, чому саме з медицини", розповіла вона.

Майно та активи: У декларації, що у відкритому доступі, зазначено, що Оксана Деркач є власницею квартири, площею 66,2 м2 та легкового автомобіля VOLKSWAGEN TIGUAN 2017 року. У наявності готівкові кошти в сумі 410 000 UAH.

Судові справи: У реєстрі судових рішень зазначено, що 2018-го Октябрський райсуд Полтави визнав винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП "Порушення правил дорожнього руху".

3. Сергій Іващенко

Сергій Іващенко
Сергій Іващенко. Полтавщина

Загальні відомості: 56 років. Уродженець Полтави. Закінчив Харківський інститут інженерів транспорту, факультет управління процесами перевезення.

Попередня діяльність: Трудова діяльність, пов’язана переважно з будівельною галуззю. Наголошує на тому, що він не забудовник, а будівельник. 2019-го балотувався до Верховної Ради від Аграрної партії. На місцеві вибори у Полтаві висунутий як кандидат на посаду міського голови від партії "Слуга народу".

Погляди: На вибори йде під лозунгом – "Полтава – найкраще місто для життя. Сучасне, комфортне, історичне, зелене!". Серед передвиборчих обіцянок – народовладдя та громадський контроль, ліквідація корупції, публічність управління, також – збереження історичної спадщини, порядок у будівництві, реформа транспортного сполучення тощо.

Майно та активи: Згідно з декларацією, володіє чотирма земельними ділянками, загальною площею 3,5 гектари, двома вантажним автомобілями, трьома легковими, водним засобом Протей та підмітально-прибиральною машиною. Має нерухомість, площею більше 300 м2.

Станом на липень 2020 року разом з дружиною, дочкою та сином контролює 89,54 % акцій ТОВ "Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств", є власником 60,92% акцій ТОВ "Полтавмонолітбуд", 100% акцій ТОВ "Лонгтрейд", 80% акцій ТОВ "Центр інженерії".

У травні 2018 року став співвласником зареєстрованого у Києві АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Монблан". З вересня 2018 року — співвласник будівельної компанії "Полтавамонолітбуд". У червні 2020 року продав Олексію Огурцову (ПП "ЗНП") 100% ТОВ "Альфа-герме", які придбав у квітні 2019 року.

4. Андрій Карпов

Андрій Карпов
Андрій Карпов. Суспільне Полтава

Загальні відомості: 44 роки. Народився у Полтаві. Закінчив Полтавський державний технічний університет імені Юрія Кондратюка і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Електропривод і автоматизація промислових установок і технологічних комплексів" та здобув кваліфікацію інженера-електромеханіка.

Попередня діяльність: Набув популярності як блогер Андрій Полтава. Був кандидатом у народні депутати України на парламентських виборах 2019 року від партії "Європейська солідарність". На місцеві вибори у Полтаві висунутий як кандидат на посаду міського голови від партії "Європейська солідарність".

Погляди: Серед його гасел – "Збудуємо європейську Полтаву!", "Полтава за полтавців". Передвиборчі обіцянки стосуються покращення економіки, інфраструктури, транспорту та мобільності, також – збереження історичної спадщини.

5. Сергій Каплін

Сергій Каплін
Сергій Каплін. Суспільне Полтава

Загальні відомості: 40 років. Народився у селі Опришки, що на Полтавщині. Закінчив український державний університет харчових технологій за спеціальністю "Економіка підприємства". Також навчався у Київському національного університет ім. В. Гетьмана – юридичний факультет.

Попередня діяльність: Двічі був обраним народним депутатом від 144-го округу: 2012 – від "Удару", 2014- го – від БПП "Солідарність". 2019-го балотувався на посаду Президента України від партії "Соціал-Демократичної Партії (СДП)" як безпартійний. На місцеві вибори 2020 балотується від партії "Простих людей".

До політичної діяльності працював заступником голови Кременчуцької міської організації “Фронту Змін”. Очолював Інститут проблем води та енергозбереження, корпорацію “Екологічні ресурси”, Кременчуцький шкіряно-лимарний комбінат, Агентство міжнародного ділового партнерства. Був помічником депутата Верховної Ради та Київської міської ради, радником голови Державного комітету з питань підприємництва та регуляторної політики Олександри Кужель, радником голови УСПП Анатолія Кінаха. Також займався журналістикою, був головним редактором газети “Іскра Простих Людей”.

Погляди: Серед передвиборчих обіцянок – максимальний контакт влади і громадян, створення муніципальної варти та команди безоплатних юристів.

Майно та активи: Згідно з декларацією, має у користуванні житловий будинок, площею 73 м2, легковий автомобіль KIA 2007 року. У власності дружини є готівкові кошти в сумі 880 300 UAH, 174 450 USD та 48 600 EUR.

Судові справи: під час Євромайдану проти Капліна було розпочато кримінальну справу за погрози судді під час суду над полтавськими активістами-протестувальниками. Наприкінці 2017 року поліція розпочато кримінальну справу за фактом хуліганства після проникнення Капліна та його однопартійців у Міністерство юстиції.

6. Василь Ковальчук

Василь Ковальчук
Василь Ковальчук. Суспільне Полтава

Загальні відомості: 62 роки. Народився у Полтаві. Вища освіта: технічна, військова – вище Сумське артилерійське училище, юридична – академія Ярослава Мудрого, економічна – Полтавська аграрна академія.

Попередня діяльність: Працював першим заступником генерального директора ДП "Полтавастандартметрологія". Також – був юрисконсультом та адвокатом.

Уже тричі балотувався на посаду міського голови Полтави та 5 разів – до парламенту. Цьогоріч – кандидат від "Аграрної партії".

Погляди: У ЗМІ заявляв про прихильність до жорсткого підходу в управлінні: "Для того, щоб вийти із становища жахливої корупції, Україні потрібен на пів року Піночет із прогресивною командою, який розставить на ключові напрямки дійсно компетентних і відданих народу людей, і буде контролювати їх моральне ставлення до титанічної роботи. Якщо людина знову пішла старим шляхом, цей Піночет повинен проявити по відношенню до неї свої "піночецькі" здібності".

7. Олександр Мамай

Олександр Мамай
Олександр Мамай. Суспільне Полтава

Загальні відомості: 52 роки. Народився у Решетилівці, що на Полтавщині. 2015-го отримав диплом бакалавра зі спеціальності "Агроном". У грудні 2017 року здобув ступінь магістра.

Попередня діяльність: Працював двірником та вантажником. У вересні 2000 року Олександр Мамай створив та очолив сільськогосподарське підприємство "Інтер-Агро". Ще із 1996 до 2010 рік зареєстрований як фізична особа – підприємець.

Олександр Мамай двічі був обраним міським головою Полтави від партії "Совість України" – 2010 та 2015. У вересні 2018 року депутати Полтавської міськради визнали незадовільною його роботу і достроково припинили його повноваження.

Цьогоріч його кандидатуру на посаду міського голови Полтави висунула партія "За майбутнє".

У 2019 році Олександр Мамай балотувався до Верховної Ради по 144 округу як безпартійний самовисуванець.

Погляди: Під час останньої каденції на посаді міського голови Мамай обіцяв розпочати консервацію полтавського кадетського корпусу. Про це він заявив у грудні 2017 року, нагадує "Слово і Діло": "До кінця січня Держказначейство дасть нам звіт за використані кошти в 2017 році. У нас буде залишок близько 300 мільйонів гривень. І до наступної сесії звіт буде орієнтовно до 1 лютого, і ми в кінці лютого-на початку березня можемо на бюджетній комісії розділити ці кошти. Тому, в першу чергу треба закласти кошти на проєктні роботи. За місяць-два буде готовий проект, і ми можемо навіть на наступній сесії закласти 3-7 мільйонів гривень для початку реставрації Кадетського корпусу. Що таке консервація? Як би там не було, хто б не був власником Кадетського корпусу, в першу чергу потрібно зробити дах".

Цього зроблено не було.

Майно та активи: Мамай задекларував нежитлові будівлі, площею 911 м2. Земельна ділянка– 1 489 м2 та квартира, площа якої 47,6 м2, належать матері кандидата. Має один легковий та один вантажний автомобілі. А ще – 760 000 USD та 1 180 000 UAH готівкових коштів.

Корупція: Із 2014 року мав конфлікті із суддею Октябрського районного суду Полтави Ларисою Гольник, яка вела відкриту справу щодо нього про корупційне адмінпорушення. Йшлося про використання службового положення Мамая при наданні своїй падчерці дозволів на встановлення торгових павільйонів без відповідних процедур.

Також було зафіксовано, що партія "Совість України" піарилася за бюджетні кошти – організовувала святкування Дня молоді та Івана Купала, вручала подарунки першокласникам напередодні Дня знань, розігрувала між полтавцями велосипеди та планшети.

Судові справи: 14 вересня 2018 року депутати Полтавської міськради визнали незадовільною роботу мера Олександра Мамая і достроково припинили його повноваження. Він намагався поновитися на посаді, звертався в суд, але програв у всіх інстанціях.

8. Андрій Матковський

Андрій Матковський
Андрій Матковський. Полтавщина

Загальні відомості: 56 років. Народився у Казахстані. Навчався в Ленінградському вищому військово-політичному училищі Протиповітряної оборони. Також закінчив аспірантуру Міжрегіональної академії управління персоналом. Він є доктором філософії у галузі економіки.

Попередня діяльність: Очолював Державну податкову інспекцію у Полтаві. Також був заступник директора регіонального управління комерційного банку "ПриватБанк", викладав в Полтавському університеті споживчої кооперації України.

Вперше потрапив до міськради 2006-го як депутат від "Блоку Юлії Тимошенко". Того ж року став секретарем міськради. Того ж 2006-го на позачергових виборах обраний міським головою Полтави.

Із 2015 року знову став депутатом міської ради, висунутий від міської організації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність". Цьогоріч його кандидатуру на посаду міського голови Полтави висунуло ВО «Батьківщина».

Погляди: У передвиборчих тезах спирається на підтримку пенсіонерів, про це заявив в інтерв’ю одного з полтавських видань: "На першій же сесії новообраної міської ради буде ухвалено рішення щодо виділення матеріальної допомоги по тисячі гривень усім пенсіонерам Полтавської ОТГ, включно з військовими".

Майно та активи: Андрій Матковський задекларував квартиру, площею 88,6 м2, один легковий автомобіль. У спільній власності родини інші нежитлові приміщення,загальною площа яких 3046,10 м2. Є власником корпоративних прав приватного підприємства "Рекламне агенство ІРТ-ПОЛТАВА" та приватного підприємства "Полтавалізингбуд", AIMANT Group GmbH (Австрія). На рахунках у банках подружжя Матковських зберігає 6 278 818 UAH.

Судові справи: У вересні 2018 року Генпрокуратура вилучила готівки на мільйон гривень у бухгалтера Тетяни Ловцової, яка обслуговує фірми Андрія Матковського та колишнього заступника міського голови Михайла Шевченка. Підставою для обшуків стало розслідування кримінального провадження за фактами можливого привласнення, розтрати та перерахування бюджетних коштів Полтави на рахунки фіктивних підприємств та підконтрольних посадовцям міськради фірм. У грудні Печерський райсуд Києва ухвалив повернути гроші підприємниці.

9. Вікторія Мірошніченко

Вікторія Мірошніченко
Вікторія Мірошніченко. Полтавщина

Загальні відомості: 49 років. Народилася у місті Первомайськ, що на Миколаївщині. Має вищу освіту.

Попередня діяльність: Від початку війни на Сході України замається волонтерством.

Балотувалася у парламент від "Європейської солідарності" на позачергових парламентських виборах 2019 від 144 округу.

Як кандидатку на посаду міського голови Полтави висунула партія "Пропозиція".

Погляди: Свою участь у місцевих виборах у соцмережах пояснює так: "Пропозиція" це мій свідомий вибір! Моя мета? Пахати заради свого міста в якому зростають мої онуки! Чому не з "ЄС" ("Європейська Солідарність" - ред.)? Все, що я змогла для "ЄС" я зробила за ці роки. Тепер там інші лідери та обличчя. Я почула і зрозуміла, що дійсно досить бігати з прапорцями і волати на акціях, час займатися справами".

10. Олег Слизько

Олег Слизько
Олег Слизько. Суспільне Полтава

Загальні відомості: 34 роки. Народився у селі Кірове (нині – Пальчиківка) Полтавського району. Закінчив Полтавську державну аграрну академію, кваліфікація – "Магістр з фінансів".

Попередня діяльність: Був депутатом Кіровської сільради, головою студентської ради Полтави. Також був членом виконкому Полтавської міської ради і працював начальником Єдиної контрольно-оперативної диспетчерської служби "05” міста. А ще був лідером Республіканського руху на Полтавщині.

Працював, зокрема, заступником директора Української універсальної біржі та заступником директора ГО "Хай-Тек Ініціатива".

Цьогоріч його кандидатуру на посаду міського голови Полтави висунула політична партія "Республіка".

Погляди: Ключові передвиборчі тези: комфорт, безпека, доступність суспільних просторів (придомових майданчиків, зелених зон, культурних об’єктів), інфраструктури полтавської громади. А також підтримка сміттєпереробних проєктів, роздільного збору сміття, розширення зелених зон, велодоріжок тощо.

11. Олександр Удовіченко

Олександр Удовіченко
Олександр Удовіченко. Суспільне Полтава

Загальні відомості: 63 роки. Народився у селищі Орілька, що на Харківщині. Має дві вищі освіти: закінчив Харківський політехнічний інститут та Українсько-фінський інститут менеджменту і бізнесу.

Попередня діяльність: Очолював полтавську філію, регіонального управління та головного управління "ПриватБанк". Також головує в обласному відділенні Національного олімпійського комітету.

Олександр Удовіченко був головою полтавської обласної ради та двічі очільником Полтавської ОДА – за президентства Кучми і Януковича. Під час Революції Гідності пішов у відставку і вийшов з "Партії регіонів".

Нині є депутатом обласної ради і лідером партії "Рідне місто", яка і висунула його у кандидати на міського голову Полтави.

Погляди: Головним завданням для своєї команди бачить розвиток ЖКГ.

"Наприклад, у Полтаві знищена система прибирання міста, той же МШЕД. Будемо вирішувати проблеми житлового фонду, рухаючи тему створення ОСББ. Допоможемо людям у самоорганізації. У перспективі вивільнені додаткові кошти підуть на дороги, тротуари, двори, освітлення, транспорт", заявляв Удовіченко.

Майно та активи: Удовіченко задекларував дві земельні ділянки, загальною площею 626 м2, квартиру площею 111 м2 та садовий будинок, площею 24 м2. У власності дружини – земельна ділянка, площею 1300 м2 та житловий будинок, площею 417 м2. У родини готівкових коштів 4 800 000 UAH та 255 000 USD.

12. Олександр Шамота

Олександр Шамота
Олександр Шамота. Суспільне Полтава

Загальні відомості: 39 років. Народився у Полтаві. Закінчив Полтавський педагогічний університет – факультеті фізичного виховання. Також – Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації при Полтавському державному університеті споживчої кооперації України, спеціальність — менеджмент організацій.

Попередня діяльність: Працював інструктором з фітнесу і був заступником директора фітнес-клубу. Двічі був депутатом Полтавської міськради – 2010 та 2015, востаннє – від Соціал-демократичної партії. Із вересня 2018, коли депутати відсторони від посади тодішнього міського голову Олександра Мамая, став секретарем Полтавської міськради.

Балотується на посаду міського голови від СДП.

Погляди: Олександр Шамота заявляє про розвиток комунального транспорту у місті і вбачає це серед пріоритетів роботи надалі: "Комунальний транспорт має з’єднувати усі мікрорайони міста та села об’єднаної територіальної громади. Не менше 70% перевезень має здійснюватися комунальним транспортом. Для цього протягом наступних 4 років місто придбає 25 тролейбусів та 50 автобусів. Маршрути комунального транспорту мають охоплювати кожен район міста та населений пункт, а інтервал руху на маршруті має бути не більше 10 хвилин", – написав Шамота у своїй виборчій програмі.

Майно та активи: Шамота задекларував у спільній власності родини дві квартири, площею 43,2 м2 та 48,5 м2. Має два легкових автомобілі, готівкові кошти 19 000 USD та 9 000 EUR.

13. Валерій Шупта

Валерій Шупта
Валерій Шупта. Суспільне Полтава

Загальні відомості: 44 роки. Народився у Харкові. Отримав вищу освіту за спеціальністю "Електромеханічні системи автоматизації та електропривод", кваліфікація – інженер - електромеханік в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.

Попередня діяльність: Валерій Шупта – підприємець. Є директором ТОВ "Полмарк", яке спеціалізується на виробництві будматеріалів.

Член та уповноважена особа громадської організації "Ваша затишна оселя".

Є головою полтавського осередку партії "Воля".

Балотувався у нардепи на позачергових парламентських виборах минулого року від 144-го округу. А 2015-го – був кандидатом від партії «Відродження» на посаду депутата міської ради Полтави.

Цьогоріч його кандидатуру на посаду міського голови Полтави висунула політична партія "Воля".

Погляди: Валерій Шупта виступає за повне перезавантаження влади. Про це заявив полтавському виданню: "Насамперед не треба обирати тих, за кого голосували до цього. Адже місто перебуває в стагнації останні п’ятнадцять років. А «стагнація» з латині – це застояна вода. На нашу думку, треба відновити деякі комунальні підприємства такі як МШЕД, щоб зберігати міські шляхи в належному стані. Такі підприємства виконували б плановий ямковий ремонт доріг. Також обов’язково треба змінювати транспортну систему міста, щоб уникнути колапсів – зробити більшість автобусів комунальними".

Що відомо:

  • Списки кандидатів до Полтавської міськради подали 20 партій: "Рідне місто", "Воля", "Свобода", "За майбутнє", "Наш край", "Партія простих людей Сергія Капліна", "Удар", "Довіра", "Соціал-демократична партія", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Європейська Солідарність", "Слуга народу", "Сила і честь", "Республіка", "Перемога Пальчевського", "Аграрна партія", "Пропозиція", "За життя", "Народний рух", "Батьківщина".
  • Міська виборча комісія приймала документи від партій та кандидатів до 24 вересня включно. Тепер їх мають розглянути протягом п'яти днів. Зареєструвати або відмовити в реєстрації кандидатам мають до 29 вересня, пояснила Суспільному голова полтавської ТВК Алла Назаренко.
  • Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.
  • Місцеві вибори заплановані на 25 жовтня. Українці обиратимуть депутатів до місцевих рад – обласних, районних, міських, а також селищних та сільських. А ще – міських та сільських голів. Виборчий процес в Україні стартував 5 вересня.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди