Росія перекинула до Криму системи ППО з Далекого Сходу і Північного регіону — ГУР

Росія перекинула до Криму системи ППО з Далекого Сходу і Північного регіону — ГУР

Російська система ППО на острові Тузла, Керченська протока, окупований Крим
Російська система ППО на острові Тузла, Керченська протока, окупований Крим. Фото: Telegram/Атеш

Росія під час війни перекинула в Москву та окупований Крим системи протиповітряної оборони з Далекого Сходу і Північного регіону, які тепер "оголені" у ППО.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв’ю "РБК-Україна".

За його словами, за час повномасштабної війни Росія дуже посилила протиповітряну оборону на багатьох напрямках.

"Це зокрема і окупований Крим, а саме район Керченського мосту — там дуже потужна система ППО. Це Московський напрямок на території Російської Федерації й інші регіони. На вказаних напрямках вдалось не просто посилити, а й створити ешелоновану систему ППО. Проте це відбулося за рахунок того, що зенітно-ракетні та зенітно-артилерійські підрозділи були перекинуті з інших регіонів Росії — з Далекого Сходу, наприклад, з Північного регіону РФ. Ці напрямки фактично оголені у сенсі захисту ППО", — сказав Скібіцький.

Він уточнив, що ППО в РФ не завжди ефективна, як розповідають російські пропагандисти. Це також залежить від того, наскільки вдало Україна готує проведення бойових операцій, зокрема, із застосуванням БПЛА та іншого озброєння.

"Ми знаємо, наскільки і в яких регіонах відбулося посилення ППО, де розгорнуті нові системи. Найбільш потужний комплекс, що є в них на озброєнні — це С-400, але і він не є повністю досконалий. Є факти, коли їхнє озброєння відмовляє. Той же відомий "Панцир" теж пропускає наші повітряні засоби, які в результаті досягають цілей", — наголосив представник ГУР.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок