"Це незалежне оцінювання роботи". У Кіровоградській області почалась реєстрація на сертифікацію вчителів

"Це незалежне оцінювання роботи". У Кіровоградській області почалась реєстрація на сертифікацію вчителів

У Кіровоградській області розпочалась реєстрація на сертифікацію вчителів математики, української мови, початкової школи та історії. Триватиме вона до 30 січня. Для вчителів історії реєстрація відбувається вперше.

Реєструватися можуть вчителі, які мають не менше двох років стажу, розповіла начальниця управління Держслужби якості освіти в області Лілія Синчук. Сертифікація добровільна, реєструються на сайті українського центру оцінювання якості освіти.

Пояснила, сертифікація – це оцінювання роботи вчителя, яка відбувається шляхом незалежного тестування, самооцінювання власної педагогічної діяльності та вивчення практичного досвіду.

"Вчителю це дає перш за все 20% надбавки до окладу. Сертифікація є заміною атестації. Вчитель, який пройшов сертифікацію, йому автоматично зараховується категорія і звання".

Для реєстрації вчителів історії Кіровоградщини виділили 14 місць. Перший етап, незалежне тестування, відбудеться 14 вересня.

Вчителька історії та географії ліцею "Вікторія – П" з Кропивницького Анна Босько вперше зареєструвалась на сертифікацію. В ліцеї вчителює четвертий рік.

"Зареєструвалася сьогодні вночі, як тільки була відрита реєстрація. Спішила, тому що торішні учасники розповідали про те, що може не вистачити місць. Все пройшло вдало".

Для Анни Босько успішне проходження сертифікації стане підставою для першої кваліфікаційної категорії. Припускає, що третій етап, а це вивчення практичного досвіду вчителями з інших областей, вимагатиме найбільшої підготовки. Сказала, можливо обере тему з історії козацтва.

Участь у сертифікації в ліцеї планують взяти семеро вчителів, розповіла директорка ліцею Світлана Пахомова.

"Ліцею це дає певний позитивний імідж, тому що сертифікація – це незалежне оцінювання діяльності саме педагогів, тому що немає заангажованості при оцінюванні й будь-які суб’єктивні обставини на це не впливають".

Вчителька української мови та літератури Олена Берещенко сказала, торік отримала сертифікат з максимальною кількістю балів – 125.

"Це було цікаво та незвично. Незвичність в тому, що на уроці присутні експерти з іншої області. Про експертів, тобто яка саме область вивчатиме досвід я дізналася за три дні".

За словами начальниці управління Держслужби якості освіти в області, на Кіровоградщині з 2019 по 2023 рік на сертифікацію зареєструвалися 226 педагогів, з них пройшли сертифікацію 137.

"Це непоганий показник. У нас в області вищий показник саме проходження сертифікації по Україні".

На початок