Виїхали з окупації, зайнялись волонтерством та відкрили арткав'ярню в Одесі: історія вимушених переселенців з Херсона

Виїхали з окупації, зайнялись волонтерством та відкрили арткав'ярню в Одесі: історія вимушених переселенців з Херсона

Ексклюзивно

Подружжя Баришевих виїхали з Херсона майже два роки тому. Вона — художниця, він — відеограф. Волонтерством вони зайнялись одразу. Чотири місяці тому на кошти вторговані від продажу автівки заснували арткав'ярню в Одесі.

Херсонське подружжя Богдана та Дмитро Баришеви заснували арткав'ярню в Одесі. З рідного міста вони виїхали у перші дні повномасштабного вторгнення Росії. Батьки дівчини лишались в окупації ще два місяці.

"Виїхали на початку війни, тому що була дуже велика небезпека. Ми запакувалися в машину, взяли собаку, тварин і просто поїхали. В чому були, в тому поїхали", — розповіла Богдана.

Одеса Херсон Богдана Баришева
Переселенка з Херсона Богдана Баришева, Одеса, грудень 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Після виїзду з Херсона почала організовувати допомогу херсонцям, які лишились в окупації. Зараз основний напрямок — підтримка збройних сил України.

"Що ми робимо з мамою — це окопні свічки. Ми зараз їх виготовляємо для різних напрямків, тому що у хлопців потреб дуже багато. Тому крутимо і заливаємо, й потім відправляємо або через волонтерів, або до нас напряму звертаються хлопці. Також розписуємо гільзи, які потім їдуть на аукціони й допомагають хлопцям збирати кошти на їх потреби", — говорить жінка.

Одеса Херсон майстер-клас арткав'ярня
На одному з майстер-класів в арткав'ярні, Одеса, грудень 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

До повномасштабного вторгнення її чоловік Дмитро працював відеографом, сама Богдана — художниця. Перед відкриттям кав’ярні, подружжя відвідувало спеціальні курси. Заклад відкрили на кошти від продажу автівки.

"Ми давно хотіли створити якесь дуже затишне місце, де люди можуть не тільки насолодитися кавою, а й відвідати якісь цікаві події, наприклад, виставка картин. Це те, чого реально не вистачає, і це буде доступно всім. Через те, що ми лишилися дому, то зараз хочемо зробити для всіх щось дуже затишне і дуже домашнє. До нас можна прийти і надихнутися, тому що постійно проходять невеличкі виставки. Зараз проходить виставка мініатюрних робіт. Також кожні вихідні проходять майстер-класи, де можна відпочити і створити щось для себе", — сказала херсонка.

Хоча арткав'ярня працює майже чотири місяці, мають постійних гостей. Відвідувачка кав’ярні Яна прийшла сюди вперше, але з Богданою була знайома раніше.

"Я з Одеси. В кав’ярні перший раз. А на майстер-класи до Богдани ходжу регулярно", — каже одеситка.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок