В "ДНР" засудили до 25 років колонії суворого режиму українського військового Івана Олія

В "ДНР" засудили до 25 років колонії суворого режиму українського військового Івана Олія

Іван Олій
Фото: Слідчий комітет Російської Федерації

15 січня "суд" терористичного угруповання "ДНР" засудив до 25 років колонії суворого режиму українського морпіха Івана Олія. Це вже другий вирок окупаційного суду українському військовому від початку року.

Про це повідомив Слідчий комітет Російської Федерації.

Командира відділення 2 роти батальйону морської піхоти 36 окремої бригади морської піхоти ЗСУ молодшого сержанта Івана Олія звинуватили у тому, що він, нібито, на початку березня 2022 року у селищі Волонтерівка вбив жителя Маріуполя.

"Розстріляв з автомата цивільне авто. Загинула людина", — уточнили у комітеті РФ.

За вересень 2023 року в "ЛДНР" засудили 19 українських військових, за жовтень 2023 — 24. У листопаді 2023 — 27. У грудні 2023 — 18. Від початку січня —2. В окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових "звинувачують" та "судять" так звані суди за однаковими сценаріями, це або вбивство цивільних через неприязнь, замаху на вбивство або пошкодження майна.

В Росії вперше засудили українського військового, це сталось в листопаді 2023 року Південний окружний військовий суд засудив військовополоненого Антона Чередника до 19 років виправної колонії суворого режиму з відбуванням перших трьох років у в'язниці. Чоловік служив у морській піхоті, у квітні 2022 року опинився у полоні під час боїв за Маріуполь.

Омбудсман Дмитро Лубінець відреагував на засудження українських військових в окупації та написав, що їх судять за надуманими статтями.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, що такі "суди" є порушенням права на справедливий судовий процес.

"Ці вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території", — уточнив Дмитро Лубінець.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок