Кіровоградська облрада має сплатити штраф за невиконання рішення суду про поновлення на посаді ексголови

Кіровоградська облрада має сплатити штраф за невиконання рішення суду про поновлення на посаді ексголови

Кіровоградська обласна рада має заплатити штраф за те, що не виконала рішення суду. Напередодні вона отримала виконавче провадження щодо поновлення ексголови Сергія Шульги на посаду. Через це 12 січня скликали сесію ради, але вона виявилася неповноважною. На засідання зареєструвалися 21 з 63 депутатів.

За словами юристки з Кропивницького Євгенії Захарченко, на виконання провадження дається три дні. Після непокори виконавець має застосувати примусове виконання й стягнути штраф 5100 гривень. Якщо провадження не виконали й цього разу без поважної причини, призначають подвійний штраф — 10 200 гривень — і подають матеріали до правоохоронних органів за умисне невиконання рішення суду. Це кримінальний злочин.

"Сесія має розуміти свою відповідальність, що ми сплачуємо за це своїми податками, нараховується винагорода за вимушений прогул колишньому голові й плюс штрафні санкції, які має застосувати судовий виконавець. І як розв'язувати це питання? Це можна зробити тільки кримінальним провадженням. Якщо буде провадження, якщо поліція наважиться порушити його і встановить, хто з посадових осіб відповідальний за таку бездіяльність, я думаю, лише тоді щось здвинеться".

Канцелярія обласної ради зареєструвала постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового рішення суду 10 січня, розповів голова обласної ради Юрій Дрозд.

"Прийшло рішення виконавця у нашу канцелярію, було зареєстровано, і згідно з цим рішенням я оголосив 21 позачергову сесію. Кворуму немає".

Сергій Шульга сказав, що пропонував добровільно виконати рішення суду й поновити його на посаді голови облради.

"Вони відмовилися. Тоді я звернувся до виконавчої служби, яка 3 січня цього року відкрила виконавче провадження, і повинен був голова обласної ради (на нинішній час Юрій Васильович Дрозд) покласти, як на мою думку, заяву і звільнити кабінет. Але для того, щоб це не робити й стосовно нього не було відкрите кримінальне провадження за невиконання рішення суду, він хоче перекласти це на депутатів облради. Але ми повинні розуміти, що депутати не мають такої можливості — оскаржити рішення суду".

За словами Юрія Дрозда, рішення щодо поновлення мають ухвалювати депутати.

"Голову обласної ради вибирає більшість і голову обласної ради знімає більшість. Більшість проголосувала про зняття пана Шульги ще у квітні й більшість проголосувала за мене як за голову обласної ради".

Юрій Дрозд розповів, що сьогодні направлять судовому виконавцю листа, щоб отримати роз’яснення, яким саме чином обласна рада має виконати рішення суду. Сесія не закрита, і згідно з регламентом депутати мають зібратися повторно упродовж двох тижнів.

На початок