Виявлятимуть наркотики, досліджуватимуть вибухівку у "шахедах". Кропивницькі криміналісти отримали нове обладнання

Виявлятимуть наркотики, досліджуватимуть вибухівку у "шахедах". Кропивницькі криміналісти отримали нове обладнання

Ексклюзивно

Кіровоградський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр міністерства внутрішніх справ України отримав обладнання для аналізу газових речовин. Виявлятимуть наркотики, досліджуватимуть вибухові речовини у "шахедах". Його вартість — 15 мільйонів гривень.

Нове обладнання дозволить щодня робити у шість разів більше досліджень, розповів Суспільному завідувач сектору фізико-хімічних досліджень Ігор Коротков. Раніше на дослідження однієї речовини експерти-криміналісти витрачали годину-півтори. Процес дослідження повністю автоматизований.

"Газовий хроматограф, який ми отримали – це взагалі один із найсучасніших приладів, що є у світі для дослідження речовин. Цей прилад дозволяє ідентифікувати речовини за 10-15 хвилин".
Нове обладнання для криміналістів
Нове обладнання для криміналістів. Фото: Суспільне Кропивницький

Обладнання купили за державні гроші, сказав завідувач відділу досліджень матеріально-речових виробів Юрій Павленко.

"Цей прилад ми використовуємо при проведенні досліджень не лише наркотичних засобів, а й нафтопродуктів. При проведенні експертиз із розслідування злочинів, пов’язаних з крадіжками пального, злочинами про підпали, проводимо дослідження вибухових речовин та продуктів вибухів".

За його словами, відтепер мають можливість досліджувати вибухові речовини, що містяться у "шахедах", якими атакують Україну російські військові.

На початок