"Це питання саме про ефективність". Синєгубов прокоментував ідею МОН про об'єднання харківських університетів

"Це питання саме про ефективність". Синєгубов прокоментував ідею МОН про об'єднання харківських університетів

"Це питання саме про ефективність". Синєгубов прокоментував ідею МОН про об'єднання харківських університетів
ХНУ ім. Каразіна після обстрілу РФ будівлі ОДА у березні. Фото: facebook.com/Karazin.University

Міністерство освіти та науки розглядає питання про об'єднання кількох університетів Харкова, зокрема Каразінського та педагогічного імені Сковороди.

На січень це питання є проєктом, рішення ще не ухвалили, сказав під час брифінгу 12 січня керівник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Це питання саме про ефективність, щоб виші в принципі залишилися у нас існувати. Ми проводили аналітику наборів 2022 та 2023 років, порівнювали з тенденцією 2021 року, тому далі будемо дивитися. Якщо 70% науково-педагогічного складу університетів працює на 0,25 ставки, то напевно щось не так, щось потрібно робити з керівництвом вишу чи менеджментом, або вживати якісь організаційні заходи, щоб виші залишилися, вижили, люди не втратили свої робочі місця", — сказав Синєгубов.

педагогічний університет імені Сковороди
Харківський педагогічний університет після обстрілу РФ, 6 липня 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Керівник ОВА нагадав, що перед вторгненням РФ у Харкові вже об'єднували виші. Зокрема, у травні 2021 року об'єднали чотири виші у Державний біотехнологічний університет. Також у листопаді 2021 року Кабінет міністрів України реорганізував Харківський національний університет будівництва та архітектури, приєднавши його до Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.

"У нас було перше об'єднання, яке пройшло успішно і дозволило врятувати ті чи інші заклади. Повну ефективність ми не змогли дізнатися, бо почалося вторгнення. Надалі будемо розглядати це все. Це залежить від колективів і керівництва вишів", — сказав керівник обладміністрації.

Студенти та викладачі університету імені Сковороди виступають проти об'єднання з Каразіна, січень 2024 року
Студенти та викладачі університету імені Сковороди виступають проти об'єднання з Каразіна, січень 2024 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

"Якщо говорити про наш педагогічний університет, то з системи педагогічних університетів України, він один з найсильніших, однак якщо його порівнювати з навчальними закладами інших спрямованостей, тут виникають питання. Ми проводимо перемовини з МОН, будемо шукати рішення на користь університетів", — сказав Олег Синєгубов.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок