Льодова небезпека на будинку в Миколаєві: хто несе відповідальність

Льодова небезпека на будинку в Миколаєві: хто несе відповідальність

У Миколаєві на фасаді будинку з пʼятого до третього поверху виникли бурульки після того, як з даху два дні текла вода. Мешканці будинку впевнені — прорив системи опалення. Комунальники називають іншу причину.

Деталі події дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Жителька Миколаєва Тетяна мешкає за адресою Космонавтів на другому поверсі п'ятиповерхівки — де виникли бурульки. Жінка каже, хвилюється про наслідки утворення льоду на даху.

"Вода потрапила спочатку на кондиціонер, кондиціонер загорівся і почав шуміти й люди спати не могли вночі. З’явилася величезна калюжа, вона зараз льодяна на даху і як мінімум чотири квартири постраждають, тому що все почне танути", — говорить Тетяна.

Гірничорятувальники ДСНС аби зняти кригу з будинку застосовують автодрабину та бензопили.

"За моєю думкою прорвало систему опалення на даху та розпочався неконтрольований витік води, який у зв’язку з холодними умовами на вулиці призвів до ситуації, що ви бачите, це велика бурулька, яка наросла на двох кондиціонерах та балконах цієї будівлі", — розповідає надзвичайник Олександр Манько.

Миколаївські бурульки на даху: прорив труби чи самовільні втручання мешканців
Надзвичайники готують інструменти для зняття криги з будинку. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Мешканець будинку, Віталій Буланов впевнений, що лід утворився через прорив труби опалення.

"Одразу побачив, що це труба. Нас коли обстріляли, трубу зачепили й звідти постійно вода ллється. Треба цю трубу якось зробити, щоб не було цієї води, бо ця вода буде постійно текти", — говорить Віталій.

Зі слів директорки керуючої компанії "Місто для людей" Наталії Тімофєєвої, труба, про яку говорять мешканці будинку, ціла. А причина намерзання води на фасаді та кондиціонерах — самовільне втручання мешканців будинку у систему опалення.

"Десятого січня о 07:08 до нас звернулися мешканці будинку щодо аварійної ситуації на техповерсі, хлопці наші виїхали, о 8:20 вони вже були на місці й було встановлено, що співвласники несанкціоновано, самостійно втрутилися в систему водопостачання. Вони під’єднали незаконно шланг до зовнішнього зливовідвідника, що призвело до розмороження", — розповідає Наталія Тімофєєва.

Миколаївські бурульки на даху: прорив труби чи самовільні втручання мешканців
Брили льоду на фасаді будинку. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

За словами директорки компанії "Місто для людей", станом на 11 січня 2024 року систему опалення перезапущено. З мешканцями будинку планується профілактична бесіда щодо недопущення повторних втручань у систему опалення.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок